Російська ракета-носій "Протон-М" з трьома супутниками ГЛОНАСС впала на першій хвилині після старту з космодрому Байконур. Запуск транслювався у прямому ефірі телеканалу "Росія 24".
Російська ракета-носій "Протон-М" з трьома супутниками ГЛОНАСС впала на першій хвилині після старту з космодрому Байконур. Запуск транслювався у прямому ефірі телеканалу "Росія 24".
Повідомляється, що при пуску ракети сталася нештатна ситуація. "Протон-М" приблизно на десятій секунді польоту різко змінив траєкторію, загорівся і вибухнув, впавши на території Байконура. В результаті НП ніхто не постраждав.
За попередніми даними, до аварії призвели проблеми з двигуном або системою управління. У Роскосмосі створена аварійна комісія з розслідування причин падіння ракети, яку очолив заступник голови відомства Олександр Лопатін.
"Протон-М" був оснащений розгінним блоком ДМ-03. Цей блок був встановлений вперше з 2010 р., коли в результаті помилки в конструкторській документації ракета-носій не змогла вивести на орбіту три супутники ГЛОНАСС.
У грудні 2010 р. планувалося вивести на орбіту одразу три супутники ГЛОНАСС-М, однак ракета-носій "Протон-М" відхилилася від курсу, а супутники впали в Тихий океан. Аварія сталася через те, що в розгінний блок ДМ-03 помилково залили 1,5 т зайвого окислювача. За даними Роскосмосу, збиток склав 2,5 млрд руб.
Орбітальне угруповання ГЛОНАСС призначене для надання послуг супутникової навігації (визначення місця розташування, швидкості руху, а також визначення точного часу) необмеженому числу російських і зарубіжних користувачів наземного, морського, повітряного і космічного базування. Перший супутник серії "Глонасс-М" був виведений на орбіту в 2003 р. Основою системи повинні бути 24 супутники, що рухаються над поверхнею Землі в трьох орбітальних площинах. Принцип вимірювання аналогічний американській системі навігації GPS. З переходом на супутники "Глонасс-К" точність системи ГЛОНАСС стане порівнянною з точністю системи GPS.