Російська нафтова компанія поставляла контрабандну нафту в Північну Корею, - WP
Поставки з Росії зросли минулої весни
Російська нафтова компанія поставляла в Північну Корею нафтопродукти, зокрема, дизельне паливо, що може допомогти країні уникнути впливу жорстких санкцій Організації Об'єднаних Націй. Про це повідомляє видання Washington Post, посилаючись на американських чиновників і документи Мінфіну США.
Відзначається, що поставки з Росії зросли минулої весни. Видання стверджує, що поставки відбуваються на тлі посилення Китаєм економічного тиску на КНДР.
"Оскільки китайці припиняють поставки нафти і газу, ми бачимо, як вони звертаються до Росії", - розповів газеті високопоставлений чиновник, який детально обізнаний про контрабандистські операції.
Зазначено, що в серпні Мінфін США ввів санкції проти чотирьох росіян і декількох компаній з Росії, зокрема, Velmur Management Ltd. за те, що вони "займаються торгівлею енергією з Північною Кореєю". У червні США вводили санкції проти "Незалежної нафтогазової компанії" (НКК) Едуарда Худайнатова і її дочки "ННК-Приморнафтопродукт" "за відвантаження у Північну Корею нафтопродуктів на 1 млн доларів".
Washington Post вказує, що після введення санкцій у судових документах, спрямованих на підтримку рішення Мінфіну США, була описана схема поставок за допомогою сінгапурської компанії Velmur Management Ltd., створеної росіянами. За даними міністерства, головне завдання Velmur полягає у відмиванні коштів для фінансових посередників з КНДР і юросіб під санкціями. Відзначається, що у компанії немає офісу і сайту, вона "має ознаки компанії-прикриття".
Видання повідомляє, що Velmur з лютого по травень придбала дизельного палива на 7 млн доларів у російської ННК Худайнатова. Виплати за паливо КНДР переводила компанії Velmur у доларах, а та, в свою чергу, платила ННК за відвантаження дизельного палива з танкерів, що відправляються з Владивостока.
Підкреслюється, що ННК раніше заперечувала звинувачення США і заявляла, що її "дочки" ніколи не брали участь і не могли брати участь у бізнесі з Північною Кореєю. Компанія повідомила, що готує заяву, щоб її дочірні підприємства виключили зі списку санкцій.
Нагадаємо, раніше джерело в Міністерстві закордонних справ Великобританії повідомило, що несподіване просування Північної Кореї у розробці ядерної зброї може бути викликано таємною підтримкою з боку Ірану, а також Росії.