Росія просить провести розслідування ситуації з "політв'язнями" в Одесі
Особливу увагу у зверненні приділяється журналістці Олені Глищинській, яка 27 квітня народила дитину
Рада при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини планує 5 травня надіслати офіційне звернення уповноваженому президента України з прав дитини Миколі Кулібі, уповноваженому Верховної ради з прав людини Валерії Лутковській, Верховному комісару ООН з прав людини Зейду Рааду аль-Хусейну, а також генсеку Amnesty International Салілу Шетті та виконавчому директору організації в Україні Тетяні Мазур із закликом провести ретельне розслідування ситуації з так званими "політичними в'язнями" в Україні. Про це пишуть "Известия", посилаючись на відповідний лист, який є у розпорядженні редакції.
Як пише видання, особливу увагу в листі акцентується на справі головного редактора каналу "Бессарабія ТВ" Олени Глищинської. 27 квітня вона народила дитину, яка через ускладнення під час вагітності протягом двох діб перебувала у реанімації на штучній вентиляції легенів, їй діагностували гепатит і герпес.
"Закликаємо Вас посприяти у проведенні неупередженого розслідування і реалізації права на справедливий суд у справі журналістки Глищинській з дитиною та іншим українським політичним в'язням", — йдеться в листі.
За словами ініціатора листа, відповідального секретаря РПЛ при президенті РФ Яни Лантратовой, родичі затриманих говорять про те, що ув'язнених утримують у непридатних для життя умовах.
"Ми сподіваємося, що у випадку реакції міжнародних організацій Київ піде назустріч і проведе неупереджене розслідування, тому що на наші заклики ніяких відповідей ми не отримуємо", - заявила Лантратова.
Також вона додала, що Приморський суд Одеси двічі відмовив адвокатам Глищинської у зміні запобіжного заходу, незважаючи на госпіталізацію з СІЗО і загрозу викидня.
"Такі умови являють пряму загрозу для життя і здоров'я породіллі і новонародженого", - йдеться в листі.
В Одеському СІЗО Глищинська перебуває з 29 квітня 2015 року. Її звинувачують у посяганні на територіальну цілісність України і державній зраді. Зокрема, в обвинувальному акті йдеться про "насадження та поширення через ЗМІ наступних ідей: можливості самостійного прийняття товариством Бессарабії рішень про участь в мобілізації, створення непередбаченого Конституцією України законодавчого органу Бессарабії — національного парламенту — і надання Бессарабії особливого статусу".
Нагадаємо, Верховний суд РФ відмовив в касації українському політв'язню Костенко.