Росія опрацьовує можливість будівництва нових блоків на Бушерській АЕС в Ірані. Про це повідомив глава "Росатома" Сергій Кирієнко на засіданні президії уряду РФ.
"Ми опрацьовуємо це питання, відповідне доручення у нас є. Будівництво саме атомних енергоблоків не викликає сумніву в міжнародного співтовариства і не відноситься до чутливих питань. Це цілком можливо, але нам буде потрібно доопрацювання міжурядових угод, чим ми зараз і займаємося спільно з Міністерством закордонних справ РФ", - відзначив Кирієнко.
Нагадаємо, Іран і Росія запустили в середині вересня 2011 р. першу в Ісламській Республіці атомну електростанцію (АЕС) "Бушер". Очікується, що АЕС забезпечуватиме 40% всій потребі країни в електриці. Потужність АЕС складе 1 тис. МВт. Планується, що станція вийде на неї протягом 2-3 місяців.
Як повідомляло Міністерство закордонних справ (МЗС) РФ, проект АЕС "Бушер" є показовим в плані забезпечення строгого дотримання режиму ядерного нерозповсюдження. Протягом всього періоду експлуатації станції Росія поставлятиме для неї паливо на умовах його подальшого повернення. При цьому весь процес експлуатації станції, а також постачань і повернення палива знаходитиметься під повним контролем МАГАТЕ. Як вважають у відомстві, пуск Бушерської АЕС сприятиме зростанню довіри міжнародного співтовариства до виключно мирної спрямованості іранської ядерної програми.
Спорудження станції почалося у 1975 р. німецькими фахівцями, проте у 1979 р. роботи на об'єкті були припинені. 25 серпня 1992 р. було підписано угоду між урядом РФ і урядом Ісламської Республіки Іран про співпрацю в спорудженні на території Ірану атомної електростанції, відповідно до якого російське ВАТ "Атомстройекспорт" приступило до його практичної реалізації. В ході будівельних і пуско-налагоджувальних робіт пріоритет віддавався забезпеченню безпеки і надійному функціонуванню станції.