Росія поки не готова до вступу в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), заявив вчора в Москві на черговому раунді 16-річних переговорів генсек організації Анхель Гурріа.
"Дорожня карта" щодо вступу Росії до ОЕСР затверджена в 2007 році, і Росія послідовно рухається за узгодженим графіком, нагадав вчора Президент РФ Володимир Путін генсеку Анхелю Гурріа. "І ми зробили саму істотну частину цієї роботи - в повному обсязі приєдналися до СОТ", - додав Президент. Гість подякував за запрошення в Кремль, сказав спасибі команді Путіна за підготовку до зустрічі саміту G20 в Петербурзі, нагадав, що чекає віце-прем'єра РФ Ігоря Шувалова в Парижі. Що стосується ОЕСР, Росія поки не готова, резюмував Гурріа.
Крім приєднання до СОТ Росія виконала ще одну основну умова вступу в ОЕСР: в лютому 2012 р. приєдналася до Конвенції по боротьбі з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних комерційних угодах, кажуть у Кремлі. У січні комітет з податкової політики ОЕСР (один з 22 робочих органів організації) визнав російське фіскальне законодавство і правозастосовчу практику в нормі. "Огляди економіки, ринку праці та соцполітики за більшістю показників вписалися в орієнтири ОЕСР", - стверджують на Старій площі.
Однак на гайдаровськомі форумі (22 січня) глава ОЕСР розповів, що на шляху вступу Росії стоять бідність, недофінансування медицини і нестандартні податки (плоска шкала оподаткування). За даними ОЕСР, бідність в Росії як мінімум на 7% вища, ніж в країнах клубу (17% проти усереднених 10%). В якості "ліків" Росії прописали замінити плоску шкалу оподаткування (13% для всіх) на прогресивну (ставка зростає в міру зростання доходів платника податків). На експертному рівні і у владних коридорах ініціативу порахували несвоєчасною. "Поки якість держпослуг не поміняється, говорити про якісь зміни в податковій сфері взагалі не слід, - заявив головний економіст Sberbank CIB Євген Гавриленков. - Це може відлякати бізнес".
Росія стільки років прагне до ОЕСР з кількох причин, каже керівник Економічної експертної групи Овсій Гурвич. "Вигода двояка: по-перше, для іноземних інвесторів це стане сигналом того, що Росія готова відповідати стандартам ведення бізнесу і буде грати за звичними їм правилами. Для внутрішнього бізнесу вступ до ОЕСР також знизить ризики довільних рішень і стане сигналом того, що влада не буде змінювати правила гри кожен день. У підсумку це призведе до більш високого рівня життя", - вважає він.
На думку Гурвича, заважає приєднанню Росії до ОЕСР зовсім не велика кількість бідних. "У нас їх не більше, ніж в Мексиці або Туреччині, а вони є членами організації", - пояснює він. Згідно з останнім країновим оглядом ОЕСР, у нас надмірне за критеріями організації державне регулювання економіки і надзвичайно високий рівень корупції, каже експерт.
Читайте також: Росія має намір вступити до ОЕСР у найближчому майбутньому, - Медведєв