ua en ru

Росія офіційно стане 156-ою державою - учасником СОТ 22 серпня 2012 р

Російська Федерація офіційно стане 156-ою державою - учасником Всесвітньої торгової організації (ВТО) 22 серпня 2012 р., повідомляється в прес-релізі організації. Сьогодні Росія офіційно повідомила секретаріат СОТ про завершення ратифікаційного процесу, отже, через 30 днів автоматично стає членом СОТ.

21 липня 2012 р. Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який ратифікує протокол про приєднання Російської Федерації до Марракешської угоди про заснування СОТ від 15 квітня 1994 р., Прийнятий Державною думою 10 липня 2012 р. і схвалений Радою Федерації 18 липня 2012 р. Переговори щодо вступу Росії в СОТ велися майже 18 років, Росія залишалася найбільшою економікою поза межами організації.

Основною метою діяльності СОТ є зниження бар'єрів у міжнародній торгівлі, скасування митних зборів та імпортних квот. На сьогодні в СОТ складаються 80% країн світу, на їхню частку припадає 97% світового торгового обороту. На основі частки країни у світовому торговельному обороті розраховується внесок країни - учасниці до СОТ. У числі країн, які не є членами СОТ, - Іран, Ірак, Лівія, Сирія, Білорусь, Сербія, Судан, Узбекистан, Казахстан.

Раніше міністр економічного розвитку РФ Андрій Білоусов пояснював, що угода про вступ Росії в СОТ встановлює "чіткі правила зовнішньої торгівлі з зрозумілим алгоритмом їх застосування". "Це забезпечує насамперед стабільність зовнішньоторговельного режиму та передбачуваність правових умов для економічних операторів, тобто для російських компаній, російських і зарубіжних інвесторів, то є гарантії, що вони будуть працювати за однаковими правилами і у себе вдома, і інших країнах", - зазначав глава Мінекономрозвитку РФ.

Нагадаємо, що під час підготовки до ратифікації документа неодноразово зазначалося, що зниження тарифного захисту є основним фактором ризику для розвитку галузей. Найбільш серйозні наслідки може нанести зниження рівня митно-тарифного захисту ринку м'яса, зерна, молока, сільгоспмашинобудування, яке може спричинити зростання імпорту і, як наслідок, скорочення вітчизняного виробництва, робочих місць, перш за все на підприємствах з низьким технологічним рівнем і високою собівартістю продукції, що випускається . Разом з тим, за словами Белоусова, "приєднання до СОТ обросло багатьма міфами і небилицями". "В дискусіях часто згадується цифра втрат в 1,5 трлн руб. Як вона рахується, нам не говорять. Критикувалися нібито взяті нами зобов'язання про відмову від підтримки промисловості та сільського господарства, про вирівнювання внутрішніх і світових цін на газ, про ліквідацію контролю за ввезенням неякісних товарів. Все це міфи ", - запевняв Білоусов.