ua en ru

Росія може вийти з договору по СНО, - постпред РФ в НАТО

Постійний представник Росії в НАТО Дмитро Рогозін вважає, що в тому випадку, якщо переговори з Північноатлантичним альянсом щодо створення спільної ПРО зайдуть у глухий кут, РФ може не тільки наростити ударне ракетне угруповання на західних кордонах, але навіть вийти з договору по СНО, повідомляє РБК.

Сьогодні в Сочі відбудуться зустріч Президента РФ Дмитра Медведєва з учасниками засідання ради Росія - НАТО та переговори глави держави з генеральним секретарем альянсу Андерсом Фогом Расмуссеном. У листопаді 2010 р. російський лідер запропонував НАТО створити спільну ПРО, проте переговори з цього питання зайшли в глухий кут.

За словами Рогозіна, у керівництва РФ "багато накипіло і є що сказати партнерам". В інтерв'ю газеті "Коммерсант" він зазначив, що для Росії головне, щоб створювана в Європі ПРО "не підривала наші сили ядерного стримування". "Якщо влаштовує нас варіанту не буде знайдено, ми застосуємо відповідні заходи", - додав повпред.

Зокрема, Росія може прискорити створення системи повітряно-космічної оборони (ВКО), а також розвиток стратегічних наступальних сил.
Рогозін заявив, що мова йде про розгортання на західних кордонах РФ потужної ударної ракетної угруповання. Заради цього кроку Москва навіть готова вийти з договору зі США про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3). За словами повпреда, можливість виходу з договору закладена в його тексті. Джерела видання відзначають, що резолюція керівництва РФ не буде залежати від того, хто стане президентом в 2012 р. При цьому Рогозін додав, що Росія не бажає "переводити спілкування з НАТО на мову страшилок". "Ми повинні чесно попередити про всі можливості, щоб НАТО думало про наслідки своїх дій", - заявив він.

Зараз РФ пропонує альянсу два сценарії: створення єдиної системи ПРО на основі секторального підходу або інтеграцію натовської та російської систем ПРО. Згідно з другим варіантом, що розміщуються в Європі ракети повинні володіти швидкістю, недостатньою для перехватата вітчизняних міжконтинентальних балістичних ракет. Крім того, повинні бути визначені місця розміщення радіолокаційних станцій і розроблені спільні дії на випадок ракетної загрози.

Рогозін додав, що у НАТО і Росії залишається менше року на пошук компромісу: вони повинні прийти до того чи іншого рішення до саміту альянсу в Чикаго, який запланований на травень 2012 р. Експерти вважають, що загроза вийти з СНО - не кращий спосіб домовитися з США і НАТО. Глава московського Центру Карнегі Дмитро Тренін вважає, що "якщо це не блеф, то серйозна помилка". Він вважає, що російські сили стримування в будь-якому випадку не піддадуться загрозі, тому не сенсу "зриватися на крик" в ході переговорів.