ua en ru

Росія і Китай заблокували антиіранську доповідь Радбезу ООН

Росія і Китай виступили проти антиіранської доповіді Ради Безпеки ООН, повідомляє Associated Press з посиланням на анонімні джерела.

Росія і Китай виступили проти антиіранської доповіді Ради Безпеки ООН, повідомляє Associated Press з посиланням на анонімні джерела.

У документі стверджувалося, що Тегеран всупереч домовленостям і санкціям ООН запустив балістичні ракети "Шабаб-1" і "Шабаб-3".

У квітні спецкомітет Радбезу ООН Ірану направив офіційний запит з проханням прокоментувати висновки експертів організації, однак республіка ніяк не відреагувала на звернення дипломатів. Тепер члени комітету розробляють нові санкції проти Тегерана.

Експерти підозрюють, що Іран порушив ембарго на експорт озброєнь: у січні 2013 р. в Ємені було захоплено судно, на якому перебувала іранська зброя, призначена для повстанців.

Читайте також: Іранська опозиція заявила про будівництво в країні нового ядерного об'єкта

Російська сторона оперативно відреагувала на презентовану доповідь. Дипломати оголосили, що Москва не підтримує "поспішні рішення, не засновані на фактах". Пекін виступив проти посилення санкцій проти Тегерана.

Позиція Росії та Китаю означає, що прийняти додаткові санкції проти Ірану буде щонайменше проблематично: Москва і Пекін можуть заблокувати рішення.

Одна з ключових проблем міжнародної політики пов'язана з ядерною програмою Ірану. Захід підозрює Ісламську Республіку в таємній розробці ядерної зброї, допомозі ісламістським угрупованням на Близькому Сході і готовий завдати удару по його об'єктах ядерного паливного циклу. У свою чергу, Іран звинувачує США у веденні політики подвійних стандартів і запевняє в мирній спрямованості своєї програми. Проблему не міг обійти Ізраїль, який неодноразово заявляв про можливості вирішення іранської проблеми військовим шляхом.

Певні надії на мирне врегулювання конфлікту покладаються на прихід до влади в Ірані помірного Президента Хасан Рухані. Втім, він у своєму першому виступі на посаді Президента заявив, що Ісламська Республіка не збирається відмовлятися від збагачення урану. Разом з тим Рухані зазначив, що Тегеран готовий до більшої відкритості в питаннях реалізації ядерної програми і прагне до активізації діалогу з шісткою переговірників.

Читайте також: Іран не буде припиняти збагачення урану, - Рухані

Нині проти Ірану діє ряд міжнародних санкцій, що згубно впливають на економіку країни. За час правління "яструба" Махмуда Ахмадінежада економіка Ірану прийшла в занепад. Західні експерти зазначають, що цей факт може змусити реформатора Рухані піти на компроміс із Заходом.