"Роснєфть" і китайська нафтогазова держкомпанія CNPC підписали меморандум про стратегічну співпрацю в галузі геологорозвідки, видобутку та реалізації вуглеводнів, а також угоду про постачання нафти на умовах передоплати. Документ підписаний в рамках візиту в Росію голови КНР Сі Цзіньпіна в присутності Президента РФ Володимира Путіна.
Також Міністерство енергетики РФ і Державний енергетичний комітет Китаю підписали угоду про співпрацю в нафтовій сфері, в тому числі по тяньцзіньських НПЗ, у сфері розвідки та видобутку нафти, а також у сфері торгівлі сирою нафтою.
"Ми досягли проривних домовленостей про поставки нафти, будівництво газопроводу, а також щодо імпорту російського скрапленого газу", - сказав голова КНР Сі Цзіньпін на спільній прес-конференції з Путіним.
Сі Цзіньпін зазначив, що російсько-китайське співробітництво в сфері енергетики є всебічним і повномасштабним.
Нагадаємо, зараз в Китай поставляється 15 млн т російської нафти щорічно по трубопроводу Сковородино-Мохе. У лютому 2013 р. в ході поїздки російської делегації на чолі з головою ради директорів "Роснєфті" Ігорем Сечіним в Китай була досягнута домовленість про додаткові обсяги постачання нафти в КНР. Віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович повідомляв, що, як очікується, вони становитимуть не менше 9 млн т на рік.
Міністр енергетики РФ Олександр Новак 16 березня повідомив, що Китай запропонував Росії побудувати другий нафтопровід потужністю 15 млн т поряд з нафтопроводом Сковородино-Мохе і збільшити поставки в два рази.
Споруда заводу в Тяньцзіні є спільним проектом російської "Роснєфті" (49%) і китайської CNPC (51%). Угода між Москвою і Пекіном про будівництво цього підприємства було укладено ще в 2009 р. Для цього "Роснєфть" і CNPC створили спільне підприємство "Російсько-китайська східна нафтохімічна компанія".
У вересні 2010 р. "Роснєфть" і CNPC підписали угоду про підготовку техніко-економічного обгрунтування будівництва спільного НПЗ потужністю 13 млн т і з інвестиціями 5 млрд дол, який стане першим етапом створення спільної компанії.
Читайте також: "Роснєфть" веде переговори про збільшення поставок нафти в Китай в обмін на кредит у 30 млрд дол