Рада Безпеки ООН закликала провести негайне і об'єктивне розслідування повідомлень про використання хімічної зброї в передмісті Дамаска, проте не прийняла заяви із закликом до сирійської влади допустити до місця ймовірної атаки інспекторів ООН, які зараз перебувають у Сирії.
Рада Безпеки ООН закликала провести негайне і об'єктивне розслідування повідомлень про використання хімічної зброї в передмісті Дамаска, проте не прийняла заяви із закликом до сирійської влади допустити до місця ймовірної атаки інспекторів ООН, які зараз перебувають у Сирії, повідомляє BBC.
На екстреному засіданні Ради безпеки був представлений проект заяви, в якому містилася рішуча вимога дати інспекторам ООН необмежений доступ до оазису Гута, що знаходиться на схід від Дамаска. Проте Росія і Китай заблокували ухвалення цієї заяви.
Згідно сирійській опозиції, більше тисячі людей були вбиті в середу вранці в ході операції урядових сил на околиці Дамаска, коли в ході обстрілу позицій повстанців були застосовані ракети з боєголовками, начиненими отруйними речовинами. Сирійська армія назвала ці повідомлення фальшивкою, покликаною відвернути увагу від того факту, що повстанські сили останнім часом несуть великі втрати.
"Члени Ради Безпеки поділяють серйозну заклопотаність з приводу цих повідомлень і наполягають на тому, що в ситуацію повинна бути внесена ясність", - повідомила журналістам після засідання посол Аргентини при ООН Марія Христина Персеваль.
У неділю в Сирії прибула група інспекторів ООН, покликана розслідувати кілька епізодів, в ході яких могло бути застосовано хімічну зброю. І повстанці, і урядові сили регулярно виступають з такими звинуваченнями на адресу один одного. 35 країн-членів ООН - в їх числі Британія, Франція і США - звернулися до глави місії інспекторів Аке Селстрема з листом, у якому міститься прохання якомога швидше зайнятися розслідуванням події в Гуті.
Деяка розпливчастість цих вимог пояснюється тим, що Росія і Китай заблокували ухвалення заяви, в якій містився б чіткий заклик до проведення розслідування під егідою ООН.
Згідно з даними агентства Reuters, проект заяви Ради Безпеки містив вимогу "терміново вжити необхідних заходів для розслідування даного нападу місією ООН", проте таке формулювання не влаштувало російських і китайських дипломатів. Отримати незалежне підтвердження числа жертв у Гуті і причин їх смерті не представляється можливим. У передмістях Дамаска тривають бомбардування, що викликає численні жертви.
Лікар Газван Бвидані, який лікував постраждалих, заявив, що головний симптом, особливо серед дітей, - задуха, а також рясне слиновиділення і розмитий зір. На фотографіях і відеозаписах видні люди, яким надають медичну допомогу в тимчасовому шпиталі. Багато хто з них, у тому числі діти, б'ються в конвульсіях, інші лежать непорушно і, по всій видимості, відчувають труднощі з диханням. При цьому видимих тілесних ушкоджень у них не спостерігається.
Ще до засідання Радбезу ООН розслідувати повідомлення про хімічну атаку під Дамаском зажадали Сполучені Штати та Євросоюз. Якщо ці повідомлення підтвердяться, це означатиме "шокуючу ескалацію у використанні хімічної зброї в Сирії", заявив британський міністр закордонних справ Вільям Хейг.