ua en ru

Росія готова стати гарантом домовленостей між владою і опозицією в Україні, - Матвієнко

Голова Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко вважає, що врегулювати ситуацію в Україні ще не пізно за допомогою широкого загальнонаціонального круглого столу.

Голова російської Ради Федерації Валентина Матвієнко вважає, що врегулювати ситуацію в Україні ще не пізно за допомогою широкого загальнонаціонального круглого столу. Таку думку вона висловила сьогодні в інтерв'ю програмі "Вєсті в суботу із Сергієм Брільовим" телеканалу "Росія 1".

"Я думаю, що є шанс. Шанс домовитися за столом переговорів про мирні шляхи розв'язання політичної кризи, він ще не загублений. Він є. І тому треба спрямувати саме на це зусилля", - переконана спікер Ради Федерації.

Коментуючи прийняту днями резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), у якій стверджується, що у кризі в Україні винна і Росія, Матвієнко сказала, що це - "перекладання відповідальності із хворої голови на здорову". "Насправді, Росія не втручається у суверенні справи України. Хоча Україна наша братська країна, наш братній народ, наш сусід. Проте, наша позиція така, що мудрий, працьовитий і з почуттям власної гідності український народ, власті України, опозиція здатні самі знайти рішення виходу з тієї політичної кризи, яка існує", - наголосила вона.

"І, як ви бачили, жодного політика ні на Майдані, ніде в Україні не було. Ми виходимо з того, що, якщо Україна вважатиме за необхідне посередницькі зусилля Росії у переговорах, або щоб Росія стала гарантом домовленостей, і, якщо Росію запросять, безумовно, ми відгукнемося на таке запрошення", - додала Матвієнко.

Вона зазначила, що політики західних країн " просто окупували Україну". "Які робляться заяви. Від України вимагають. Україну вчать, Україні дають поради і рекомендації. Але це грубе порушення суверенітету, незалежності держави. Посли західних країн в порушення всіх міжнародних конвенцій безпрецедентно поводяться, почуваються мало не господарями в Україні. Це неприпустимо", - наголосила вона.

"Це свідчення того, що не потрібні опозиції жодні домовленості. У них немає позитивного порядку денного. І, мені здається, ситуація настільки серйозна, що вже всім треба відкинути політичні амбіції, думати про свій народ і про майбутнє своєї країни", - вважає голова Ради Федерації.

Розкол України - найгірший сценарій з усіх можливих, і сучасні політики України повинні розуміти свою відповідальність за наслідки, зауважила Матвієнко.

Говорячи про продовження співпраці Росії і України в економічній сфері, спікер Ради Федерації нагадала, що напередодні на рівні заступників міністрів двох країн, наприклад, обговорювалося будівництво тунелю або мосту через Керченську протоку. "Це підтверджує, що ми продовжуємо виконувати домовленості. Після відставки прем'єр-міністра (України) не припинилися робочі контакти на рівні міністерств і відомств, Міністерства фінансів, економіки та інших", - сказала вона.

"Але, звичайно, ми повинні дочекатися, хто буде новим прем'єр-міністром. Яким буде Кабінет міністрів. І чи заявить новий уряд про прихильність раніше досягнутим домовленостям і готовність виконувати їх з обох сторін. Бо будь-яка угода, будь-які домовленості - це вулиця із двостороннім рухом. Я б не хотіла прогнозувати якийсь найгірший варіант розвитку подій. За таких умов, природно, всі домовленості з російського боку будуть, безумовно, виконуватися", - підсумувала вона.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров сьогодні заявив, що не чекав від держсекретаря США Джона Керрі слів про те, що Україна мусить вибрати: вона з усім світом або з однією країною. Свою позицію глава російського МЗС озвучив на зустрічі з в.о. міністра закордонних справ України Леонідом Кожарою.

Нагадаємо, з 19 січня 2014 р. в Києві на вул. Грушевського біля стадіону "Динамо" триває силове протистояння між радикально налаштованими активістами Євромайдану і співробітниками правоохоронних органів. За різними даними, жертвами конфлікту стали від трьох до шести осіб: у їх числі й активісти, і співробітники силових відомств. Приводом для заворушень послужило прийняття Верховною Радою 16 січня законів, що посилюють відповідальність громадян за порушення при участі в мітингах.

28 січня ц.р. у відставку подав прем'єр-міністр Микола Азаров. 31 січня Президент Віктор Янукович Янукович підписав закон про амністію учасників Євромайдану, а також - скасування законів, прийнятих парламентом 16 січня ц.р. Сьогодні ці закони були опубліковані в офіційній пресі.