Табу накладено на видання про масові зґвалтування німецьких жінок радянськими солдатами
Міністерство загальної та професійної освіти Свердловської області Російської Федерації розіслало керівникам шкіл та училищ вказівку вилучити з бібліотек видання інституту "Відкрите суспільство" (фонд Джорджа Сороса), а конкретно - книги під редакцією британських істориків Ентоні Бівора і Джона Кігана. Про це повідомляє портал "Єкатеринбург онлайн".
У якості пояснень необхідності вилучення історичних видань значиться досить розпливчасте формулювання - "такі, що пропагують стереотипи, які сформувалися за часів Третього Рейху".
"Прошу терміново дати доручення керівникам муніципальних освітніх організацій: перевірити наявність у бібліотеках книг під редакцією Джона Кігана і Ентоні Бівора; вжити заходів щодо вилучення з доступу учнів і педагогічних працівників", - йдеться в документі, підписаному заступником голови відомства Ніною Журавльовою.
Фото: копія розісланої інструкції
Наміри обмежити доступ до книг західних істориків підтвердили в обласному уряді.
"Щорічно напередодні нового навчального року в загальноосвітніх закладах проводиться планова перевірка бібліотечних фондів, а також контент-фільтрів, встановлених на комп'ютерах. У рік 70-річчя Великої Перемоги особлива увага приділяється літературі, що містить інформацію про Велику Вітчизняну війну. Багато вчених-істориків, російських і зарубіжних експертів, вважають, що книги таких авторів, як Джон Кіган і Ентоні Бівор, помилково трактують інформацію про події Другої світової війни, суперечать історичним документам, просякнуті пропагандистськими стереотипами нацизму", - зазначили у прес-службі уряду Свердловської обл.
Також повідомляється, що перевірка бібліотечних фондів триватиме до 31 серпня.
Як зазначається, британський історик і письменник Ентоні Бівор є автором книг "Сталінград" і "Падіння Берліна", відзначених світовим науковим співтовариством головним чином через те, що в них містяться сюжети жорстокості і насильства з боку радянських військ по відношенню до населення Німеччини. Найвідомішим є твердження автора, що німецькі жінки зазнавали масових зґвалтувань з боку радянських солдатів. Дискусії навколо книг і статей Бівора ведуться від часу їх видання у 1998 і 2002 рр.
Нагадаємо, у квітні Верховна Рада України засудила комуністичний і нацистський тоталітарні режими і заборонила пропаганду їх символіки.
Пізніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк ініціював зйомки 30 короткометражок про Україну у Другій світовій війні.