ua en ru

Россільгоспнагляд допустить на ринок нових турецьких постачальників з 15 вересня

Россільгоспнагляд допустить на ринок нових турецьких постачальників з 15 вересня 2014 р.

Россільгоспнагляд допустить на ринок нових турецьких постачальників з 15 вересня 2014 р. Про це йдеться в повідомленні відомства за підсумками роботи російської делегації в Анкарі.

Для забезпечення поставок турецька сторона представить у Россільгоспнагляд актуалізовані списки турецьких підприємств, зацікавлених у поставках продукції тваринництва в Росію та інші країни Митного союзу, а також результати власного інспектування цих підприємств разом з гарантіями виконання ними в повному обсязі ветеринарно-санітарних вимог Митного союзу і Росії.

При цьому турецька сторона несе відповідальність за регулярний нагляд за підприємствами, затвердженими на право поставок харчової продукції в Росію. Якщо в межах такого нагляду з'ясовується, що затверджене підприємство не виконує відповідні вимоги, турецька сторона припиняє поставки продукції цього підприємства, тимчасово обмежуючи її сертифікацію, та інформує про це Россільгоспнагляд.

"При наявності стійкого попиту з російської сторони на окремі види продукції турецька сторона створить необхідні умови для значного збільшення поставок такої продукції на російський ринок", - підкреслюється в релізі відомства.

Туреччина готує список постачальників рибної та морської продукції, тварин і тваринницької продукції, молока та молочної продукції, м'яса великої і дрібної рогатої худоби та м'ясної продукції, меду, рослинної і зернової продукції.

Комплекс робіт щодо обміну інформацією, яка необхідна Россільгоспнагляду для визнання гарантій ветеринарної служби Туреччини щодо заявлених нею підприємств, передбачається завершити до 15 вересня поточного року.

Крім того, Россільгоспнагляд звернувся з проханням до турецькій сторони про проведення аналізу можливості поставок до Туреччини російської продукції тваринного походження.

Сторони погодились про доцільність створення єдиної електронної системи сертифікації піднаглядної продукції та її простежування між двома країнами.

Сторони також визнали необхідність вдосконалення та спрощення процедури митного проходження піднаглядних і підкарантинних вантажів, насамперед у чорноморських портах Росії.