Загальна якість молочної продукції з України погіршилась. Про це заявила прес-служба Федеральної служби по нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини РФ (Росспоживнагляду).
Зокрема, відзначає відомство сири, , що поставляються до Росії з України, повинні класифікуватися як сирний продукт через великий вміст рослинних жирів,
"Аналіз молочної продукції українського виробництва, яка знаходиться в обігу на російському ринку, показав, що в останній період выдзначається погіршення її споживчих властивостей, що найчастіше відбувається через безконтрольне використання рослинних компонентів", - пояснили у відомстві, додавши, що, згідно з російським "Технічним регламентом на молоко і молочну продукцію", сири з України можна класифікувати тільки як сирний продукт.
"Такі обставини мають ознаки порушення права споживачів на надання необхідної та достовірної інформації про товари, що забезпечує можливість їх правильного вибору", - підкреслює Росспоживнагляд.
Зокрема, "особливу тривогу", підкреслює відомство, викликає продукція Пирятинського сирзаводу (Сумська область), Великобурлуцького сироробного заводу (Харківська область), Звенигородського сироробного комбінату (Черкаська область), Охтирського сиркомбінату (Сумська область), ТОВ "Гадячсир", ТОВ "Техмолпром" (місто Гадяч, Полтавська область), виробничого об'єднання "Моліс" (Запорізька область), Хмельницької маслосирбази (Хмельницька область), крижопільської філії ТОВ "Інтер Фуд" (Вінницька область).
"Федеральна служба з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини ініціювала процедуру запобігання порушень вимог закону", - відзначає Росспоживнагляд.
Україна за 10 міс. 2011 р. поставила на російський ринок 55,5 тис. тонн сирів.
Нагадаємо, раніше глава Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко заявив, що з постачаннями української аграрної продукції в Росію можуть виникнути серйозні проблеми, і вже з травня 2012 р. Москва серйозно посилить контроль на кордоні з Україною у зв'язку з передачею в Україні повноважень з контролю за продуктами і харчуванням людей ветеринарній службі. За його словами, відомство планує вести моніторинг всієї української аграрної продукції, і, перш за все, молочної.