Ризики вкладення капіталу в Україні виросли. Таку думку висловив журналістам екс-міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.
Ризики вкладення капіталу в Україні виросли. Таку думку висловив журналістам екс-міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.
Кудрін відзначив зростання відтоку капіталу з країн, чому сприяють високі ризики інвестування коштів.
"Ризики вкладення капіталу в Росії істотно вище. На жаль, за останній рік вони зросли, зросли у всіх країнах, що розвиваються", - сказав екс-міністр, виділивши серед них і інші країни БРІКС, а також країни Близького Сходу, Туреччину і Україну, де спостерігалося зростання протестних настроїв.
Кудрін також підкреслив, що світова економіка ще не вийшла з кризи, а економічне зростання, що спостерігається, ще дуже нестабільне.
"Це абсолютно крихке зростання, воно ще нестійке. Воно також може бути порушене подіями на борговому ринку, на банківському ринку невиконанням низкою країн програм по зменшенню дефіциту і стабілізації боргу. Все це може здетонувати", - сказав Кудрін.
Він підкреслив, що проведена західними країнами грошово-кредитна політика була досить небезпечною і ризикованою у період з початку 1990-х рр. до кризи, коли зниження ФРС США ставок кредитування і зростання іпотечних позик викликали негативні явища. У період же порятунку світової економіки емісія не мала шкідливого впливу, про що говорить той факт, що рівень інфляції в західних країнах зберігається на низькому рівні і навіть є небезпека дефляції.
"Називати фінансовим міхуром я б не став, але те, що є ризики, що попит у певних сферах завищений і підживлення світової економіки як би штучною, я думаю, ми всі розуміємо", - додав він.
"Зниження "кількісного пом'якшення" (політики ФРС США по "впорскуванню" грошей в економіку) сприятиме зростанню ставок у розвинених ринках. Значить, той же капітал у розвинених ринках може надійніше і більше заробити, що буде стимулювати відтік капіталу з країн", - додав Кудрін.