Зокрема, в РФ відкидають незаконну анексію півострова
У посольстві Росії в Лондоні не згодні з низкою тез в статті міністра закордонних справ Великобританії Бориса Джонсона про так зване "приєднання" Криму до Росії. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті диппредставництва.
Зокрема, в посольстві не згодні з тезою про "псевдореферендум" в Криму", і продовжують наполягати, що це був акт самовизначення народів, закріплений у Статуті ООН, Міжнародному пакті про громадянські і політичні права 1966 року і в Декларації принципів міжнародного права 1970 року.
Крім цього, в посольстві спробували спростувати тезу Джонсона про "перший після 1945 року спроби насильницького перекроювання кордонів в Європі".
"В 1999 році в результаті 78 днів бомбардувань Югославії силами НАТО була фактично знищена державність цієї країни, від якої насильно (і без жодного референдуму) був відторгнутий автономний край Косово", - йдеться в заяві.
Також у диппредставництві стверджують, що права кримських татар на території анексованого півострова не порушуються.
"Кримсько-татарська мова тепер визнана в Криму в якості офіційної, поряд з російською та українською. На півострові працюють 15 кримсько-татарських шкіл і 137 кримсько-татарських класів, в яких навчаються близько 5500 учнів. Видано 45 нових кримсько-татарських підручників. Діють 187 кримсько-татарських мечетей і молитовних будинків, а в Сімферополі будується нова соборна мечеть, здатна вмістити до 4000 віруючих. У кримсько-татарської громади є 30 громадських організацій і 58 засобів масової інформації", - додали у посольстві.
У посольстві також зазначили, що Росія "дійсно обіцяла поважати кордони України". Тим не менш, "ніколи не підписувалися під тим, щоб змушувати будь-який регіон України залишатися у складі цієї країни всупереч волі його населення".
Нагадаємо, 23 лютого міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон опублікував статтю, в якій закликав світове співтовариство пам'ятати про жахливі наслідки російської анексії Криму.