Голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер і виконавчий директор ЄАД "Болгарський енергетичний холдинг" Мая Христова підписали сьогодні в Софії в присутності прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна і голови Ради міністрів Республіки Болгарія Бойко Борисова угоду і статут спільної проектної компанії South Stream Bulgaria AD, створюваної на паритетних засадах для реалізації проекту "Південний потік" на території Болгарії, передає РБК.
Процедура її офіційної реєстрації буде завершена до кінця листопада 2010 р. У сферу діяльності компанії будуть входити реалізація передінвестиційної стадії проекту, а також фінансування, будівництво та експлуатація газопроводу на території Болгарії.
Домовленість про приєднання Болгарії до проекту була досягнута під час зустрічі В.Путіна з Президентом Г.Пирвановим 24 червня 2007 р. в рамках Балканського енергетичного саміту в Загребі. 18 січня 2008 р. було підписано угоду між урядом РФ і урядом Болгарії про співробітництво при створенні газопроводу. 25 липня 2008 р. Народні збори Болгарії ратифікували цю угоду (з російської сторони документ ратифікації не підлягає).
За минулий з моменту підписання угоди час була проведена серйозна робота по просуванню проекту: за результатами проведених у вересні 2008 р. переговорів досягнуті принципові домовленості про порядок і строки виконання ТЕО болгарського ділянки газопроводу, компанія ТОВ "Пітер Газ" завершила проведення комплексних морських рекогносцирувальних та інженерно-екологічних вишукувань у виключній економічній зоні Болгарії для проектування морської ділянки трубопроводу.
Проект будівництва газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи Газпром реалізує спільно з італійським концерном ENI і французьким Electricite de France (EdF). Загальна протяжність газопроводу становитиме близько 900 км, максимальна глибина - більше 2 км, а продуктивність - 63 млрд куб. м газу на рік. За оцінками експертів, вартість реалізації "Південного потоку" коливається від 8 до 24 млрд євро.
Для реалізації сухопутної частини проекту підписані міжурядові угоди з Австрією, Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією і Хорватією, Сербією та Румунією.