Комісія Митного союзу (МС) вирішила обнулити на 6 місяців ставки ввізних мит на гречку, капусту і картоплю при ввезенні на територію союзу. Про це повідомили в прес-службі комісії МС, передає РБК.
Як наголошується в повідомленні, дане рішення зумовлене аномально високими температурами і посухою, а також прогнозованим зниженням урожаїв картоплі та гречки. Мита скасовані для того, щоб задовольнити сформований рівень споживання цих продуктів і стабілізації цін на ринках.
Тим часом у зв'язку з аномальною спекою і що послідувала за нею посухою багато учасників ринку відзначали, що запаси продовольчої картоплі в країні можуть бути витрачені вже до початку наступного року. У результаті виробники розраховують на імпорт цих продуктів вже з грудня 2010 р.
На сьогодні, за словами експертів, відпускна ціна на картоплю в країні в цілому стабілізувалася і тримається вже півтора тижня на рівні 18 руб. за кілограм, однак подальше зниження ціни малоймовірно. Якщо кліматична ситуація минулого літа виявиться і наступного року, картоплю в Росії може перейти до розряду делікатесних продуктів, вважають виробники.
У зв'язку з посухою непроста ситуація склалася і з постачаннями гречки до Росії. ФАС, Департамент економічної безпеки МВС і Генпрокуратура вже почали термінову перевірку трьох найбільших постачальників гречки. За інформацією ФАС, мета перевірки - виявлення фактів порушення антимонопольного законодавства, в першу чергу фактів цінової змови.
У свою чергу Генпрокуратура в середині серпня дала доручення прокурорам перевірити найбільших регіональних виробників і постачальників гречки з метою виявлення цінової змови і необгрунтованого підвищення цін. У більшості регіонів подібні перевірки вже розпочалися.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мінекономіки України запровадить квоти на експорт гречки в обсязі 1 тис. т до кінця 2010 р. Відповідний проект постанови "Про затвердження обсягів квот на окремі види сільськогосподарської продукції, експорт якої підлягає ліцензуванню до 31 грудня 2010 р., і порядку видачі ліцензій "опублікований на сайті відомства.
Крім того, документом передбачені квоти на експорт пшениці і суміші пшениці і жита (меслин), полби в обсязі 500 тис. т, кукурудзи - 2 млн т, ячменю - 200 тис. т, жита - 1 тис. т.
У проекті передбачається, що постанова набирає чинності з дня опублікування.