Результати дослідження КВУ показали справжніх опозиціонерів, - експерт
Золотарьов прокоментував результати дослідження КВУ
Дослідження Комітету виборців України (КВУ) показало справжніх опозиціонерів по відношенню до влади. Таку думку висловив політолог Андрій Золотарьов, коментуючи результати дослідження КВУ "Річниця уряду: чи вдалося Гройсману налагодити співпрацю з Радою", повідомляє 112-Украина.
Зазначимо, згідно з результатами дослідження, "за" проекти законів авторства Кабміну голосували 65% депутатів "Самопомочі", 60% - Радикальної партії Олега Ляшка і 50% голосів уряду віддали депутати ВО "Батьківщина".
Джерело фото - КВУ
На думку експерта, результати наочно демонструють, що ті політичні сили, які найбільше роблять гучних заяв проти політики уряду, насправді своїми голосами підтримують ініціативи і дії Кабміну.
"Розрахунок цих політсил зрозумілий. Українці слабо орієнтуються в тому, хто як голосує у Верховній Раді. Свою позицію виборець в більшій мірі формує на основі виступів політиків в Раді чи на всіляких ток-шоу. Дослідження ж чітко вказує на те, що ці політсили поділяють відповідальність разом владою", - сказав Золотарьов.
Він переконаний, що позиція "Опозиційного блоку" в частині підтримки ініціатив влади цілком очевидна, тільки 19% нардепів "Опоблоку" голосували за ініціативи уряду. При цьому, на думку політолога, статистика голосувань "Відродження" йде врозріз з усталеним стереотипом про депутатської групи як сателіти влади. Тільки четверта частина групи (27%) депутатів підтримували ініціативи уряду.
"Логіка, яка пояснює таку позицію групи зрозуміла: "Відродження" позиціонує себе як група, що представляє інтереси реального сектору економіки, сектору який виробляє товари і експортує продукцію, заробляючи валюту для країни. Політика уряду сьогодні грає на руку імпортерам. Звісно, "Відродження" не підтримує законопроекти уряду кардинально протилежні позиції. В цілому, можна говорити про те, що дослідження КВУ в черговий раз показало, що опозиційність на словах, аж ніяк не є опозиційністю на рівні дій і голосувань у Раді", – резюмував Золотарьов.
Нагадаємо, згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у лютому 2017 року, 89% українців хотіли б заробляти більше.