ua en ru

Резолюція ПАРЄ відірвана від українських реалій, - Медведчук

На сайті Парламентської асамблеї Ради Європи був опублікований проект резолюції по Україні під заголовком "Останні події в Україні: загрози для демократичних інститутів". Знаючи позицію ЄС щодо України, можна не сумніватися в прийнятті документа, підготовленого співдоповідачками моніторингового комітету ПАРЄ Маріеттою де Пурбе-Лундін (Швеція) та Майліс Репс (Естонія). Про це повідомляє лідер Громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.

"У п. 9 проекту зазначається: "Асамблея рішуче засуджує будь-яку ідею федералізації України, оскільки це може значно послабити єдність і стабільність країни". А в п. 93 проекту говориться, що децентралізація допоможе зміцнити Україну, але "така стратегія децентралізації повинна ґрунтуватися на принципах сильної унітарної держави", а ось федералізації слід уникати, оскільки "вона, навпаки, послабить єдність країни", - цитує політик проект резолюції.

Медведчук зазначив, що заперечувати можливість існування федеральної України, тому що деякі її суб'єкти можуть "попроситися" в іншу державу, як, ймовірно, думають автори документа, - це неадекватна і відверто слабка позиція, що відображає нерозуміння української ситуації. "Бажання кудись піти" виникає в регіонах тільки в тому випадку, якщо люди, які в них проживають, позбавлені можливості впливати на прийняті владою ключові рішення, а центральна влада, в свою чергу, проводить таку політику, що ігнорує культурне розмаїття країни", - підкреслив він.

Медведчук, коментуючи проект резолюції, додав, що сильна унітарна держава можлива лише при однаковості країни, чого, так історично склалося, немає в Україні. "У нашій ситуації потрібно йти або шляхом децентралізації та встановлення федерації, або шляхом встановлення жорсткої унітарної держави, що, враховуючи українську специфіку, загрожує розвалом країни", - зазначив лідер руху.

"Резолюція ПАРЄ - це документ, відірваний від українських реалій і тому її прийняття не сприятиме вирішенню української кризи. Шкода, що таким чином знову упускається можливість допомоги Україні", - резюмував політик.