Бойовики продовжують інтенсивні обстріли населених пунктів
Правозахисники повідомили про авіаудари по двох міст у Східній Гуті. "Сирійсько-американське медичне товариство" різко розкритикували ініціативу Кремля щоденної п'ятигодинний гуманітарної паузі, передає німецьке видання DW.
Зокрема, згідно з повідомленням в східній Гуті у вівторок, 27 лютого, був порушений режим припинення вогню, передбачений резолюцією Ради Безпеки ООН. За інформацією видання про це повідомили відразу кілька різних джерел.
За даними базованої в Лондоні правозахисної організації "Сирійська наглядова рада з прав людини" (SOHR), обстрілу з повітря піддалися Шифуниех і Афтарис - два населених пункти, розташовані в підконтрольному регіоні повстанцям.
У свою чергу начальник групи контролю зони деескалації "Східна Гута" генерал Віктор Паньків повідомив, що мирні жителі не можуть покинути район з-за інтенсивного вогню з боку бойовиків".
Раніше міністр оборони РФ Сергій Шойгу повідомив, що за дорученням Володимира Путіна з 27 лютого Східної Гуті буде щодня з 9.00 до 14.00 про місцевим часом діяти гуманітарна пауза.
Цю ініціативу Кремля розкритикував співробітник "Сирійсько-американського медичного суспільства" (SAMS) Мохамад Катуб, заявивши, що п'ятигодинна гуманітарна пауза - "набагато гірше, ніж взагалі нічого". "Запропонувати таке може тільки фахівець з тортурам. Це схоже на підтримку життя жертви з метою заподіяти їй ще більше страждань і продемонструвати міжнародному співтовариству якусь подобу милосердя", - написав Катуб у своєму мікроблозі Twitter.
Раніше SAMS повідомляла, що режим припинення вогню в Східній Гуті не дотримується.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада Безпеки ООН 24 лютого прийняв резолюцію, що вимагає "без будь-яких затримок" ввести на всій території Сирії режим припинення вогню, який повинен дотримуватися "усіма сторонами" протягом не менше 30 днів. У цей час планується надати населенню гуманітарну та медичну допомогу. Припинення вогню не поширюється на військові операції проти "Ісламської держави", "Аль-Каїди", "Фронт ан-Нусри" та інших організацій, визнаних Радбезом ООН терористичними. Узгодити документ вдалося не відразу-через низку заперечень Росії.