Режим припинення вогню в Східній Гуті не дотримується, - правозахисники
Бойовики продовжують інтенсивні обстріли населених пунктів
Правозахисники повідомили про авіаудари по двох міст у Східній Гуті. "Сирійсько-американське медичне товариство" різко розкритикували ініціативу Кремля щоденної п'ятигодинний гуманітарної паузі, передає німецьке видання DW.
Зокрема, згідно з повідомленням в східній Гуті у вівторок, 27 лютого, був порушений режим припинення вогню, передбачений резолюцією Ради Безпеки ООН. За інформацією видання про це повідомили відразу кілька різних джерел.
За даними базованої в Лондоні правозахисної організації "Сирійська наглядова рада з прав людини" (SOHR), обстрілу з повітря піддалися Шифуниех і Афтарис - два населених пункти, розташовані в підконтрольному регіоні повстанцям.
У свою чергу начальник групи контролю зони деескалації "Східна Гута" генерал Віктор Паньків повідомив, що мирні жителі не можуть покинути район з-за інтенсивного вогню з боку бойовиків".
Раніше міністр оборони РФ Сергій Шойгу повідомив, що за дорученням Володимира Путіна з 27 лютого Східної Гуті буде щодня з 9.00 до 14.00 про місцевим часом діяти гуманітарна пауза.
Цю ініціативу Кремля розкритикував співробітник "Сирійсько-американського медичного суспільства" (SAMS) Мохамад Катуб, заявивши, що п'ятигодинна гуманітарна пауза - "набагато гірше, ніж взагалі нічого". "Запропонувати таке може тільки фахівець з тортурам. Це схоже на підтримку життя жертви з метою заподіяти їй ще більше страждань і продемонструвати міжнародному співтовариству якусь подобу милосердя", - написав Катуб у своєму мікроблозі Twitter.
The 5 hours truce a day in #Ghouta is much worse than nothing. Who suggested that is an expert of torture. It's like keeping the victim alive to cause more pain and to show some mercy for the international community. can't understand how other stakeholders are watching silently
— Mohamad Katoub (@MhdKatoub) February 27, 2018
Раніше SAMS повідомляла, що режим припинення вогню в Східній Гуті не дотримується.
"He tells a story of a man who was, like many families, living in the basement, and took the chance of going up above ground to try to get some food, but was killed in another rocket attack." No respite for residents of #EastGhouta despite ceasefire. https://t.co/43Qwp6ndHA
— SAMS (@sams_usa) February 26, 2018
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада Безпеки ООН 24 лютого прийняв резолюцію, що вимагає "без будь-яких затримок" ввести на всій території Сирії режим припинення вогню, який повинен дотримуватися "усіма сторонами" протягом не менше 30 днів. У цей час планується надати населенню гуманітарну та медичну допомогу. Припинення вогню не поширюється на військові операції проти "Ісламської держави", "Аль-Каїди", "Фронт ан-Нусри" та інших організацій, визнаних Радбезом ООН терористичними. Узгодити документ вдалося не відразу-через низку заперечень Росії.