Перше місце Радикальної партії Ляшка за результатами соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології - це наслідок його активної роботи, яка триває, незважаючи на закінчення президентських виборів. Так політолог Вадим Карасьов прокоментував результати дослідження, що стали предметом дискусій для політичних експертів.
На думку експерта, можна простежити кореляцію між результатами політиків на президентських виборах і їх рейтингами партій через місяць після проведення виборів.
"В даний час, коли більшість кандидатів у президенти відпочиває після виборів або нарікає на низькі результати, Ляшко виступає з резонансними заявами в парламенті, бере безпосередню участь в антитерористичній операції, надає допомогу українській армії. Буквально минулого тижня команда Ляшко розгромила нелегальний гральний салон в Києві", - зазначає Карасьов.
Політолог переконаний, що "після революції значна частина суспільства вимагає жорстких дій по встановленню справедливості і наведенню порядку, і поки влада не демонструє достатніх успіхів у цих питаннях, радикальні дії Ляшка додають йому підтримки і популярності, і рейтинг його політичної партії буде і далі рости".
Серйозним питанням для дискусій експертів став рейтинг політичної сили Президента. Організатори опитування, згідно з отриманим технічним завданням, не питали виборців про їх підтримку умовної партії "Солідарність" під чітким лідерством Петра Порошенка, а без прізвища Порошенка жодна партія не отримувала високої підтримки респондентів. "Така ситуація відповідає українському виборчому законодавству, і політичній ролі Президента. У свій час і В.Ющенко, і В.Янукович вставали перед спокусою використовувати свої прізвища в парламентських виборах, проте в 2006 і 2007 у бюлетенях не було "Блоку Ющенка", а в 2012 - ніхто не реєстрував "Список партії В.Януковича", - відзначають експерти, - Згідно з Конституцією, Президент є главою держави і не може представляти одну конкретну політичну силу. Відповідно, Петро Порошенко не зможе очолити виборчий список однієї партії на парламентських виборах, і його прізвище не буде приватизоване для вибіркового використання.
"Опубліковані рейтинги повинні стати предметом аналізу в політичних штабах. Для збільшення електоральних результатів політики повинні більше уваги приділяти роботі безпосередньо з виборцями, вирішувати реальні проблеми населення, частково переймати методи політичної діяльності партії О.Ляшка", - підсумовує політолог.