ua en ru

Рішення Нацтелерадіо про оголошення попередження "Воля-кабель" не було прийнято

Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (Нацтелерадіо) про оголошення попередження ТОВ "Воля-кабель" не набрала достатньої кількості голосів, двоє членів ради утрималися. Про це повідомляє прес-служба Нацтелерадіо.

Нацрада 17 квітня розглянув матеріали позапланової перевірки "Воля-кабель", м. Київ, яка проводилася за зверненням громадянина Малишева. Він поскаржився, що у відносинах із суспільством відсутня передбачене законом угоду і перелік програм. Проектом рішення Нацради було запропоновано оголосити компанії "Воля-кабель" попередження.

При обговоренні цього питання юрист провайдера Сергій Єнко зазначив, що "протокол, який укладається з абонентом, містить вичерпну інформацію, передбачену законодавством. Невід'ємною частиною цього протоколу є й інші документи такі, як правила надання та отримання телекомунікаційних послуг, перелік програм, а також тарифи на пакет. Угода, укладається з абонентами, є публічним договором, що укладається з невизначеним колом осіб. Цивільним законодавством передбачається такий порядок ув'язнення".

Проте начальник управління правового забезпечення Нацради Олег Шосталь заперечив проти такого підходу. За його словами, угода, відповідно до законодавчих норм - це згода двох сторін, яка повинна бути оформлена належним чином. "У цьому випадку в протоколі є посилання на правила надання та отримання телекомунікаційних послуг, а також інші обставини, які не регулюються сторонами, оскільки ці правила в односторонньому порядку затверджуються керівником. Тому в разі змін у цих правилах абонент не має можливості впливати на цей протокол", - зазначив він.

Разом з тим під час дискусії були проінформовані, що в різних судах розглядалися аналогічні судові справи за угодою, яку укладає товариство з абонентами. Вони, за словами Єнка, були на користь компанії. Однак, як уточнив керівник управління правового забезпечення регуляторного органу, рішення судів ще не набрали законної сили, оскільки справи розглядаються в апеляційній інстанції.

Член Національної ради Микола Фартушний застеріг, що в разі прийняття проекту рішення дії національного регулятора можуть бути трактовані як втручання у господарські відносини. "Може, є сенс дочекатися рішення судів, щоб було зрозуміло, чи має право існувати публічний договір як такий у відносинах між телерадіокомпаніями та абонентами", - запропонував він.