Експерти спрогнозували наслідки реприватизації "Укртелекому"
Реприватизація "Укртелекому" завадить надходженню інвестицій, які планує залучити уряд в рамках кампанії великої приватизації-2020. Про це заявили експерти у статті "Приватизація на французький манер".
Як зазначається, уряд планує у 2020 році провести масштабну приватизацію, але у потенційних інвесторів є серйозні побоювання щодо того, чи варто вкладати в країну, де йдуть розмови про реприватизацію.
"Показовий для інвесторів критерій - "Укртелеком". Якщо тут будуть порушуватися права інвесторів, які вже придбали підприємства, то про що говорити з потенційними інвесторами?", - наводить слова політолога Володимира Фесенка видання.
На думку економічного експерта Бориса Кушнірука, розмови про реприватизацію можуть бути фрагментом боротьби з одним з олігархів, власником "Укртелекому".
"Проте навіть якщо і так, то в даний момент будь-які посили про реприватизацію від представників держави просто небезпечні, а реприватизація сама по собі – недоцільна", - вважає він.
Окрім того, Кушнірук звертає увагу, що в разі реприватизації інвестору доведеться повертати 10,5 млрд грн., а таких грошей в держбюджеті немає. Та й продати повторно підприємство за такою ціною, на його думку, вже не вийде, бо зараз "Укртелеком" коштує значно дешевше.
На неприпустимості реприватизації також наголошує і один з авторів Доктрини економічної безпеки Анатолій Амелін, який вважає, що це стане поганим сигналом для інвесторів.
"Важливо розуміти: якщо ми зробимо хоча б один крок в сторону реприватизації, приватизацію ми нормально не проведемо. Тому що будь-який інвестор бачить приклад. Будь-який актив, який буде реприватизовано, створює прецедент. І подібні прецеденти дуже небезпечні для майбутнього інвестиційного клімату нашої країни", - упевнений Амелін.
Нагадаємо, раніше економіст Олексій Кущ висловив думку, що можливе повернення в держвласність "Укртелекому" може поставити хрест на інвестиційних планах уряду та русі інвестицій в приватний сектор. Він вважає, що націоналізація "Укртелекому" викличе необхідність його повторної приватизації, проте виручити за нього колишні 10,575 млрд грн вже не вдасться, нинішня вартість компанії в 4-8 разів нижче.