ua en ru

Реєстрацію сайтів із розширенням org.ua в Україні з 15 листопада зроблять платною

В Україні з 15 листопада 2012 р. реєстрація доменного імені в зоні org.ua стане платною. Про це повідомили вчора представники компанії "Хостмастер" - адміністратора національного домену - на зустрічі з учасниками ринку, повідомляє видання "Комерсант-Україна".

До цього протягом 12 років зареєструвати сайт із розширенням org.ua можна було безкоштовно, але тепер в ній зміняться адміністратор і правила делегування доменів. Плата складе близько 80 грн на рік, уточнила заступник директора компанії Nic.ua (другий за величиною українский в країні) Марина Корецька.

Зараз org.ua є другою за популярністю в українській зоні після com.ua - на кінець жовтня в org.ua було зареєстровано 92,3 тис. імен (зростання за місяць - 2,8%). Імена в цій зоні реєструють в основному некомерційні організації, серед яких Федерація футболу України, Українська православна церква (Московського патріархату), фестиваль "Гогольfest".

За словами президента компанії "Інтернет Інвест" (володіє найбільшим в Україні доменним реєстратором imena.ua) Олександра Ольшанського, до 70% цих імен зареєстровані кіберсквоттерами або з метою підвищення рейтингу інших ресурсів в пошуковій видачі. "Довгий час зареєструвати ім'я в org.ua можна було, не вдаючись до послуг компаній-реєстраторів, а безпосередньо звернувшись із заявкою до адміністратора",- пояснює він. Для порівняння - при реєстрації такого імені через imena.ua стягувалася плата в 86,4 грн в рік.

З 15 листопада ресурси, які працюють у зоні org.ua, повинні будуть вибрати собі реєстратора, укласти з ним договір і внести річну плату. "Мені здається, це допоможе істотно упорядкувати доменну зону, звільнити її від кіберсквотерів",- вважає Ольшанський.

У Nic.ua дотримуються іншої думки. "Опитування на нашому сайті показало, що більшість користувачів домену не підтримують введення платної реєстрації,- говорить Марина Корецька.- "Хостмастер" самовільно ввів плату, змінив адміністратора домена, не дізнавшись думку ринку. Ми будемо скаржитися на них в ICANN (міжнародна організація з регулювання доменного простору)".

Читайте також: "Інтертелеком", ITC та "Астеліт" планують створити мережу національного роумінгу для надання Інтернет-доступу по всій країні