Учасники Альянсу можуть більш уважно поставитися до підкріпленої референдумом заявці
В Україні референдум щодо НАТО може відбутися тільки після подачі заявки на вступ. Про це РБК-Україна розповіла голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат Ірина Фриз (БПП).
За словами Фриз, референдум може відбутися тільки після того, як країна подасть заявку на вступ до НАТО. Але перед цим необхідно реалізувати декілька кроків.
"Референдум проводиться тільки після того, як країна стане кандидатом, отримає План дій щодо членства в НАТО, виконає все в рамках ПДЧ і подасть заявку на те, щоб Альянс взяв її в свої ряди. Тільки після подання цієї заявки можливе проведення референдуму для того, щоб продемонструвати країнам Альянсу, що це не тільки прагнення влади окремо взятої держави, але і прагнення всього народу", - пояснила Фриз.
На її думку, референдум може спонукати країни НАТО більш уважно поставитися до заявки країни-кандидата. Разом з тим, за словами депутата, референдум не є обов'язковим для проведення і для прийняття рішення. За весь час існування Альянсу тільки чотири його члени з 29 проводили референдум - Угорщина, Іспанія, Словенія і Словаччина.
Нагадаємо, раніше Фриз заявила, що закріплення в Конституції України курсу на інтеграцію в Євросоюз і НАТО відверне реванш проросійських сил.
До цього РБК-Україна писало, що адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає вступ України в НАТО.