Роз’яснення НБУ щодо формування резерву суперечить законодавству, - УКБС.
Асоціація "Український Кредитно-Банківський Союз" важає, що роз'яснення НБУ про формування резерву для відшкодування можливих втрат за договорами про відкриття кредитних ліній суперечить діючому законодавству. Про це повідомляє прес-служба асоціації.
Експерти УКБС аргументують свою позицію тим, що роз'яснення суперечить нормам Цивільного та Господарського кодексів України та Постанові № 279.
"Представники банківської спільноти не погодилися із тлумаченням НБУ щодо визначення заяви на отримання чергового траншу по договору про відкриття кредитної лінії як окремого кредитного договору та надає аргументи щодо обґрунтування своєї позиції. Адже, згідно Цивільного кодексу (ст. 626) договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Відповідно до норм законодавства України - кредитний договір повинен обов'язково визначати істотні умови та по своїй суті є двостороннім договором, оскільки встановлює права, обов'язки та відповідальність як для кредитора, так і для позичальника", - йдеться в повідомленні.
В УКБС зазначають, що письмова заява позичальника не може вважатись договором, оскільки має односторонній характер (підписується виключно позичальником та виражає волевиявлення однієї зі сторін). Вона не спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків, а також не містить істотних умов кредитного договору, а лише визначає суму чергового траншу та бажану для позичальника дату його надання на умовах укладеного кредитного договору, і є виконанням одного з етапів договору, тоді як всі: інші істотні умови, права, обов'язки та відповідальність сторін встановлюються безпосередньо договором про надання кредитної лінії.