Дозвіл на будівництво "Південного потоку" не вплине на ціну газу для України та інших країн, - Міллер
Дозвіл на будівництво "Південного потоку" не вплине на ціну газу для України та інших країн, повідомив журналістам глава "Газпрому" Олексій Міллер. "Ціни на газовому ринку прив'язані до цін на нафтопродукти, і дозвіл на будівництво "Південного потоку" ніяк не вплине на формулу ціноутворення, яку "Газпром" використовує у своїх контрактах, - ні в цілому, ні для окремих країн", - сказав він.
Раніше сьогодні повідомлялося, що Туреччина дала згоду на проведення газопроводу "Південний потік" по своїй території.
У прес-релізі ВАТ "Газпром" наголошується, що дані всі необхідні і безумовні дозволи, що дозволяють безперешкодно реалізувати проект будівництва і експлуатації газопроводу "Південний потік" з Росії через виняткову економічну зону Туреччини.
"Дозвіл на будівництво, отриманий від Туреччини, - найсерйозніше підтвердження, що проект буде побудований в строгій відповідності з графіком, а саме до кінця 2015 р.", - відзначив Міллер за підсумками підписання документу.
У III кварталі 2011 р. була завершена розробка звідного техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) "Південного потоку", що об'єднав в собі ТЕО морської ділянки, а також ТЕО будівництва національних ділянок газопроводу по території країн Південної і Центральної Європи. Результати ТЕО є основою для подальшої розробки проектної документації на об'єкти газотранспортної системи для постачань російського природного газу на ринки Центральної і Південної Європи по газопроводу "Південний потік".
В цілях диверсифікації маршрутів експортних постачань природного газу "Газпром" реалізує проект будівництва газопроводу "Південний потік" через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи. Для реалізації сухопутної частини проекту з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Австрією були підписані міжурядові угоди.
16 вересня 2011 р. "Газпром", італійські ENI, німецька Wintershall Holding GmbH і французька EdF підписали угоду акціонерів морської ділянки проекту "Південний потік". Відповідно до документу, долі в морській ділянці проекту "Південний потік" розподілилися таким чином: "Газпром" - 50%, ENI - 20%, Wintershall Holding і EdF - по 15%. Вартість "Південного потоку" орієнтування складе 15,5 млрд євро.