Ратифікація договору про ЗВТ з СНД додатково збільшить доходи держбюджету на 9,4 млрд грн на рік. Про це йдеться в "Фінансово - економічному обгрунтуванні" до проекту закону № 0266 "Про ратифікацію договору про зону вільної торгівлі". Текст самого договору та супровідні документи опубліковані на офіційному сайті ВР.
"В результаті проведених розрахунків в розрізі основних видів економічної діяльності після набуття чинності Договору про зону вільної торгівлі держав-учасниць СНД можна очікувати додаткове зростання обсягів випуску: сільського господарства - на 3,86%, харчової промисловості - на 3,36%, легкої промисловості - на 3,11%, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів - на 4,2%, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів - на 4,2%", - йдеться в документі.
Крім того, планується, що збільшення обсягів випуску у всіх ключових видах економічної діяльності в разі створення зони вільної торгівлі позначиться на діяльності сфери послуг. Торгівля додатково отримає 3,01% обсягу випуску галузі, транспорт - 2,87%.
В цілому по національній економіці після набуття чинності договору про ЗВТ з СНД очікується позитивний вплив на рівні близько 3-3,5% обсягу випуску в цілому, ВВП - на рівні 2,5%.
Таким чином, виходячи з вищенаведеного, приріст лише одного інтегрально показника - валового внутрішнього продукту складе близько 37,5 млрд грн.
Додатковий приріст доходів державно бюджету може скласти близько 9,4 млрд грн. на рік.
Згідно з пояснювальною запискою, ратифікація договору не потребує додаткових витрат з держбюджету.
Сам договір про ЗВТ з СНД передбачає фіксацію зобов'язань по незбільшення ставок мит для товарів, що перебувають в вилученні з режиму вільної торгівлі, закріплення в міждержавному договорі зобов'язань держав-учасників СНД про незастосування нових обмежень у взаємній торгівлі, тобто - непогіршення режиму торгівлі, який існує на сьогодні, встановлення термінів скасування вилучень з імпорту; фіксація в міжнародному договорі положення про початок процесу відміни експортних мит; вирішення спорів в площині механізмів і процедур, прийнятих COT.
У договорі про зону вільної торгівлі державами-учасниками переговорного процесу враховані пропозиції України, які дають можливість більш ефективно захистити національні економічні інтереси, зокрема, при застосуванні захисних заходів.
Договір набуває чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм третього повідомлення про виконання його сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
Як повідомлялося раніше, Президент України Віктор Янукович подав на ратифікацію до ВР угоду про ЗВТ з СНД
Договір був підписаний в Санкт - Петербург 18 жовтня 2011 р. Його підписали вісім країн СНД (Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Молдова, Росія, Таджикистан, України), до яких згодом приєднався Узбекистан і Азербайджан. На сьогоднішній день угоду ратифікували лише дві країни - спочатку Росія (28 березня), а потім Білорусь (8 травня).