Відповідний законопроект рекомендується прийняти за основу
Комітет з питань молоді і спорту рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону №2077 про внесення змін до закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту). Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інформаційне управління Апарату Верховної ради.
Проектом пропонується визначити на законодавчому рівні правовий статус Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту, як громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості.
Зокрема передбачається, що Спортивна студентська спілка України та Українська федерація учнівського спорту можуть:
При цьому члени комітету зазначили, що законопроект потребує редакційного доопрацювання, приведення термінології до тієї, що відповідає ЗУ "Про освіту" та "Про загальну середню освіту", норми яких містять термінологію "заклади загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти", а не "загальноосвітні та професійно-технічні навчальні заклади".
Крім того, положення проекту потребують узгодження із Бюджетним кодексом України, зокрема в частині надання Спортивній студентській спілці України та Українській федерації учнівського спорту фінансової підтримки за рахунок коштів держбюджету, а їх відокремленим структурним підрозділам - фінансової та організаційної допомоги за рахунок місцевих бюджетів для здійснення статутної діяльності в регіонах.
«За наслідками розгляду проекту закону комітет рекомендував Верховній раді України прийняти його у першому читанні за основу», - повідомили у Раді.
Нагадаємо, у Раді зареєстровано законопроект №2208 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження загальнодержавного збору на розвиток спорту".
Як писало РБК-Україна раніше, парламент 8 скликання провалив законопроект №0205 "Про приєднання України до Розширеної часткової угоди про спорт (EPAS)".
У пояснювальній записці зазначалося, що участь України в цій угоді дозволить обмінюватися досвідом роботи європейських країн з різних питань сфери фізкультури і спорту, брати участь у діючих програмах і проектах угоди, спрямованих на боротьбу з корупцією у спорті, маніпулюванням спортивними змаганнями, насильством під час спортивних заходів, іншими негативними явищами в спорті.