Раді рекомендують позбавити місцеву владу контролю за дотриманням законів про працю
Комітет рекомендує ухвалити закон у другому читанні
Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує Верховній раді підтримати законопроект №6489 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на інформаційне управління Апарату Ради.
Так, комітет розглянув закон, підготовлений до другого читання.
Вказано, що проект розроблено з метою удосконалення порядку здійснення держнагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, підвищення його ефективності, а також зменшення фінансового навантаження на роботодавця.
Проектом закону, зокрема, пропонується передбачити новий механізм застосування штрафних санкцій. Так, у разі виявлення у роботодавця порушення вперше, державний інспектор вносить попередження про усунення такого порушення без застосування штрафних санкцій. Про строк, в який роботодавець зобов’язаний усунути порушення, держінспектор зазначатиме у матеріалах перевірки.
"За результатами голосування законопроекту комітет прийняв рішення схвалити текст порівняльної таблиці з урахуванням проголосованих на засіданні комітету поправок народних депутатів та рекомендував парламенту прийняти законопроект у другому читанні та в цілому як закон", - зазначили в Раді.
Нагадаємо, влітку 2017 року Рада підтримала за основу законопроект №6489 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірного тиску на суб'єкти господарювання заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення". За документ з другого разу проголосували 236 нардепів (спочатку 217).
Як писало РБК-Україна раніше, у вересні 2018 року Кабінет міністрів України анонсував міжвідомчі перевірки підприємств на предмет дотримання ними трудового законодавства.