Раді пропонують повернути в регламент поняття "коаліція депутатських фракцій"
Нардеп зможе входити до складу фракції лише тієї політсили, за списком якої він був обраний
Парламенту пропонують повернути в закон "Про регламент Верховної Ради" поняття "коаліція депутатських фракцій". Про це свідчить відповідний законопроект №5522, зареєстрований в ВР 9 грудня 2016 року.
Документом передбачається привести окремі положення регламенту у відповідність з Конституцією України, а саме пропонується знову прописати в регламенті порядок створення і організації діяльності коаліції депутатських фракцій.
Згідно проекту закону, планується, що повідомлення про формування коаліції, текст коаліційної угоди, персональний склад коаліції публікується на офіційному сайті парламенту. А порядок припинення її діяльності буде визначатися не окремою статтею, як наразі, а безпосередньо коаліційною угодою.
Відзначимо, проектом передбачається встановити, що нардеп може входити до складу лише фракції тієї політичної сили, за списком якої він був обраний.
Також пропонується виключити з регламенту норму, яка передбачає, що Національному банку України належить право законодавчої ініціативи.
Крім того, планується врегулювати в регламенті процедуру призначення ВР за поданням президента голови уряду, а також порядок призначення членів Кабінету міністрів.
Згідно із законопроектом, передбачається змінити назву Вищої ради юстиції на Вищу раду правосуддя і вилучити норми про обрання, переведення, звільнення Радою суддів, про дачу парламентом згоди на затримання чи арешт суддів.
Варто відзначити, що всі 8 авторів даної законодавчої ініціативи представляють комітет ВР з питань регламенту і організації роботи парламенту.
Нагадаємо, в квітні спікер Ради Андрій Парубій заявив, що до складу парламентської коаліції входять 230 народних депутатів, маючи на увазі відновлення роботи коаліції "Європейська Україна", створеної ще в грудні 2014 року.