ua en ru

Раді пропонують обмежити надання військовим відпуску в особливий період

Народний депутат з фракції "Батьківщина" Андрій Сенченко пропонує Верховній Раді України надавати відпустки військовослужбовцям у особливий період та під час мобілізації за умови відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії військ.

Народний депутат з фракції "Батьківщина" Андрій Сенченко пропонує Верховній Раді України надавати відпустки військовослужбовцям у особливий період та під час мобілізації за умови відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії військ. Про це йдеться у законопроекті № 4079а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо додаткових гарантій соціального захисту військовослужбовців в особливий період)", текст якого розміщений на сайті парламенту.

Зокрема законопроект пропонує викласти статтю 10-1 закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" у новій редакції, яка передбачає, що "в особливий період під час проведення мобілізації надання військовослужбовцям усіх видів відпусток здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу".

Також у законопроекті зазначається, що в особливий період під час воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів.

"Враховуючи високу ймовірність продовження особливого періоду протягом досить тривалого часу, забезпечити належну боєздатність Збройних сил України, Служби безпеки України, інших утворених військових формувань, можливо шляхом збереження сприятливого морально-психологічного клімату серед особового складу, та створення умов для психологічного "розвантаження". Досягти цієї мети можливо за умови поновлення прав військовослужбовців реалізовувати своє право на відпочинок", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Водночас, як зазначається, усталена практика свідчить, що військове формування залишається здатним ефективно виконувати поставлені перед ним завдання за наявності 70% його особового складу і більше.

Тому, на думку автора законопроекту, прийняття цього закону дозволить зберегти ефективність виконання особовим складом військових формувань своїх службових обов'язків, а також сприятливий морально-психологічний клімат в умовах підвищеного психологічного та нервового навантаження зумовлених проходженням служби в особливий період.