Законопроект скорочує перелік мовників універсальної програмної послуги
У Верховній Раді триває підготовка до другого читання законопроекту, який переведе відносини телеканалів і провайдерів в комерційну площину. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Тримаємо руку на пульті: популярні телеканали вимагають грошей за свій ефір".
Зокрема, після прийняття законопроекту українські медіагрупи зможуть вимагати з провайдерів оплату свого продукту, що, відповідно, позначиться і на вартості послуг провайдерів для абонентів.
Ініціаторами нововведень виступили "1+1 Медіа" і StarLightMedia, які вважають справедливою плату в 2,5 гривні за кожного абонента в місяць.
Автором законопроекту №3504, що відкриває шлях до запровадження плати за трансляцію низки телеканалів, є голова парламентського комітету свободи слова та інформполітики Вікторії Сюмар ("Народний фронт"). У документі йде мова про скорочення переліку мовників універсальної програмної послуги (УПП) - соціального пакету, обов'язкового для ретрансляції на території України. Згідно з текстом законопроекту, в УПУ залишаться тільки суспільне (державне) мовлення, телеканал "Рада" та регіональні мовники. Ретрансляція інших каналів стане предметом комерційних домовленостей.
За прогнозами медійників, законопроект буде поданий до другого читання вже у вересні, і з великою часткою ймовірності - прийнятий.
Нагадаємо, планується, що у вересні Рада також розгляне пропозиції президента України Петра Порошенка до ветованого закону про амністію.