Народні депутати підтримали в першому читанні і в цілому проект постанови № 2252а "Про затвердження положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України".
Народні депутати підтримали в першому читанні і в цілому проект постанови № 2252а "Про затвердження положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України". За відповідне рішення проголосували 239 нардепів.
За цей документ у першому читані проголосували 238 нардепів.
Метою постанови є затвердження положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України.
Крім того, постанова визнає таким, що втратило чинність, розпорядження голови Верховної Ради України від 19 травня 2006 р. N 420 "Про затвердження Положення про порядок акредитації журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України".
Згідно з новим положенням, метою акредитації є:
- забезпечення відкритості і гласності діяльності Верховної Ради України, її органів, народних депутатів України;
- сприяння журналістам, технічним працівникам засобів масової інформації у виконанні ними своїх професійних обов'язків;
- надання можливостей для всебічного, об'єктивного та збалансованого висвітлення журналістами, технічними працівниками засобів масової інформації діяльності Верховної Ради України.
Прес-служба ВР приймає рішення про припинення акредитації журналіста або технічного працівника і анулювання відповідної акредитаційної картки у разі:
- подання ним відповідної заяви;
- звернення засобу масової інформації, за поданням якого здійснена акредитація;
- неодноразового або грубого порушення особою порядку та процедури роботи Верховної Ради України, порядку допуску до приміщень Верховної Ради України, умов і загального режиму роботи парламенту, встановленого у Верховній Раді України порядку доступу до інформації та документів і технічних засобів (у такому разі прес-служба має право відмовити особі у повторному прийнятті документів на акредитацію впродовж поточної сесії Верховної Ради України).
Рішення про припинення акредитації може бути прийнято в інших випадках, передбачених частиною четвертою статті 3 Регламенту Верховної Ради України та цим положенням.