Рада усунула ряд помилок у законі про зміни до Податкового кодексу щодо інвестклімату
Після цього Парубій закрив засідання парламенту
Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроект №6210 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення деяких положень та усунення суперечностей, що виникли при прийнятті Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні". За документ проголосували 240 депутатів ВР, передає кореспондент РБК-Україна.
Є!#ЗП6210 про усунення суперечностей при внесенні змін до Податкового Кодексу для покращення інвест. клімату (https://t.co/oCz4DrDCHi) pic.twitter.com/LMi88mFOdm
— Верховна Рада (@verkhovna_rada) March 23, 2017
Так, метою закону є уникнення дисбалансу місцевих бюджетів Донецької та Луганської областей, а також усунення неузгодженостей та технічних помилок, які виникли після прийняття закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21 грудня 2016 року.
Зокрема, передбачається викласти в новій редакції пункт 38 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу, відповідно до якого його положення будуть розповсюджуватись виключно на платників податків, які станом на 14 квітня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території або в населених пунктах на лінії зіткнення; та/або платників податків, які мають об’єкти оподаткування місцевими податками, зборами на цих територіях.
Також встановлюється, що нараховані та сплачені за період проведення АТО суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, не підлягають поверненню на поточний рахунок платника податку, не спрямовуються на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших податків, зборів.
Крім того, нараховані та сплачені за період проведення АТО суми плати за землю відповідно до статей 269 - 289 цього Кодексу за земельні ділянки, які розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, та/або території проведення АТО, не підлягають поверненню на поточний рахунок платника податку, не спрямовуються на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших податків, зборів.
Після прийняття документу спікер ВР Андрій Парубій закрив вечірнє пленарне засідання парламенту.
Нагадаємо, 21 грудня 2016 року Рада прийняла зміни до Податкового кодексу для поліпшення інвестклімату.