Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 0939 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню). За відповідне рішення проголосували 256 депутатів при 226 мінімально необхідних.
Як заявив голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Роман Насиров, до другого читання надійшло дві поправки, які повністю змінюють його зміст, але зберігають його мета і завдання.
"Нагадаю, редакцією першого читання законопроекту пропонувалося внести відповідні зміни до податку на прибуток підприємств, однак законом №71 по податковій реформі, який набрав чинності з 1 січня 2015 р. з Податкового кодексу були виключені ті статті, в яких пропонувалися зміни. У зв'язку з цим, до другого читання комітету було необхідно привести положення законопроекту першого читання до чинним нормам Податкового кодексу, і було вирішено змінити назву законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо податку на доходи фізичних осіб у частині звільнення від оподаткування (прощеної) анульованою частини боргу за кредитами в іноземній валюті", а також внести зміни до визначення терміну "безнадійна заборгованість", - заявив Насиров.
Так, законом встановлено, що кредитор-банк має право списати за рахунок створених страхових резервів суму збитків, що виникли в результаті анулювання (прощення), у відповідності з законом України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню", фізичним особам-позичальникам частини боргу.
Законом також встановлено, що кредитор має право включити до складу витрат частина заборгованості, аннулированную (прощеную) фізичним особам, у сумі, яка була списана за рахунок страхового резерву, а також що доходи фізичної особи-позичальника, які виникають при анулюванні (прощення) кредитором частини боргу, а також повернення предмета іпотеки позичальником-фізичною особою кредитора, звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Нагадаємо, цей законопроект був прийнятий ще Верховною Радою України сьомого скликання.