ua en ru

Рада ратифікувала домовленості щодо охорони інформації з обмеженим доступом з НАТО

Рада ратифікувала домовленості щодо охорони інформації з обмеженим доступом з НАТО Фото: Верховна Рада України

За документ після кількох невдалих спроб проголосував 231 парламентар

Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроект №0144 "Про ратифікацію Адміністративних домовленостей щодо охорони інформації з обмеженим доступом між урядом України та Організацією Північноатлантичного договору". За документ після кількох невдалих спроб проголосував 231 парламентар, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, статтею 4 Угоди про безпеку між Урядом України і Організацією Північноатлантичного Договору від 13.03.1995 передбачено укладення Адміністративних домовленостей щодо охорони інформації з обмеженим доступом між урядом України та НАТО з метою врегулювання правових засад захисту інформації з обмеженим доступом, обмін якою здійснюватиметься між Україною та альянсом у ході співробітництва.

Зазначається, що адміністративні домовленості забезпечують рівноправний, партнерський характер взаємовідносин у процесі інформаційного обміну та зобов’язують сторони вживати необхідні заходи для охорони отриманої під час співробітництва інформації з обмеженим доступом.

Суб’єктами виконання цього міжнародного договору з української сторони є державні органи, підприємства, установи та організації, які відповідно до національного законодавства провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею, та отримали дозвіл на передачу секретної інформації іноземному партнеру.

Адміністративними домовленостями зобов’язано компетентні органи України та альянсу забезпечувати належний контроль за дотриманням суб’єктами співробітництва вимог законодавчих актів сторін під час обміну інформацією з обмеженим доступом, а також визначено шляхи та канали передачі інформації з обмеженим доступом.

Згідно із статтею 32 Закону України "Про державну таємницю" секретна інформація до скасування рішення про віднесення її до держтаємниці та матеріальні носії такої інформації можуть бути передані іноземній державі чи міжнародній організації лише на підставі міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана ВР, або письмового мотивованого розпорядження президента України з урахуванням необхідності забезпечення національної безпеки України на підставі пропозицій Ради національної безпеки і оборони України.

Прийняття цього закону не передбачає додаткового фінансування з державного бюджету.

Нагадаємо, Збройні сили України впровадили систему професійної підготовки за стандартами НАТО для підвищення рівня українських військових.