Конвенція сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшення експорту
Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому законопроект №0167 "Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморських преференційних правила походження". За документ після кількох невдалих спроб проголосував 231 нардеп, передає кореспондент РБК-Україна.
Наголошується, що приєднання України до конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшення вітчизняного експорту і дозволить використовувати виробничий потенціал України шляхом розширення присутності вітчизняних товарів на ринках третіх країн, з якими укладено угоди про зону вільної торгівлі.
Конвенція, укладена згідно з Рішенням Ради 2013/94 / ЄС від 26 березня 2012 року, що встановлює положення про походження товарів, що продаються за відповідними угодами, укладеними між договірними сторонами.
Країни-учасниці конвенції в рамках угод про вільну торгівлю використовують ідентичні преференційні правила походження товарів на основі діагональної кумуляції: товари, які отримали статус походження в одній з країн, можна використовувати у виробничих процесах в будь-який з інших країн без втрати ними статусу походження.
"Кумуляції можуть застосовуватися, якщо країни кінцевого виробництва і кінцевого призначення уклали угоди про вільну торгівлю, що містять ідентичні правила походження, з усіма країнами, які беруть участь в придбанні статусу походження, тобто з усіма тими країнами, з яких відбуваються всі матеріали, які використовуються", - уточнюється в пояснювальній записці
Учасниками конвенції є 23 боку, серед яких країни ЄС та ЄАВТ, Туреччина, Албанія, Македонія, Йорданія, Чорногорія, Сербія, Фарерські острови, Марокко, Алжир, Туніс, Палестина, Боснія і Герцеговина, Єгипет, Ізраїль, Молдова. В процесі приєднання до конвенції знаходиться Грузія.
"Приєднання України до конвенції забезпечить збільшення можливостей для преференційного експорту вітчизняних товарів на перспективні зовнішні ринки і залученню українських виробників до європейських і трансрегіональних ланцюгів створення доданої вартості", - зазначено в записці.
Нагадаємо, Верховна Рада сьогодні, 8 листопада, розгляне законопроект про ратифікацію угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).