ua en ru

Рада провалила закон про нову модель захисту прав редакцій ЗМІ

Рада провалила закон про  нову модель захисту прав редакцій ЗМІ Фото: Андрій Парубій (РБК-Україна)

Парламент у першому читанні не підтримав законодавчі зміни щодо роздержавлення ЗМІ

Верховна рада України провалила у першому читанні законопроект №8441 "Про внесення змін до закону "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації", передає кореспондент РБК-Україна.

Нардепи провели ряд голосувань за прийняття документа за основу і за повернення його на доопрацювання у профільний комітет, однак голосів у сесійній залі не вистачило. У зв'язку з цим спікер Ради Андрій Парубій оголосив про відхилення проекту.

"Проект закону №8441 відхилений", - сказав глава парламенту.

У пояснювальній записці наголошується, що документ розробили з метою врегулювання на законодавчому рівні питань, які виникли на першому етапі реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ, а також сприяння закінченню процесу реформування протягом строку, визначеного законом, тобто до кінця 2018 року.

Зокрема, пропонувалося більш чітко окреслити можливість утворення редакції шляхом виділу, внести зміни щодо строку прийняття рішення про реформування, з огляду на наявність потреби надати можливість розпочати реформування тим редакціям, які не встигли це зробити у 2016 році.

Документом пропонувалися додаткові механізми захисту прав трудових колективів, які бажали реформуватися, однак не змогли розпочати цей процес з причини бездіяльності органів держвлади та органів місцевого самоврядування, які не прийняли рішення про вихід зі складу засновників - зокрема, пріоритетне право на використання імені друкованого ЗМІ, оренди майна, а також мораторій на відчуження майна, що перебувало на балансі редакцій протягом шести місяців після завершення строку реформування, визначеного законом.

Крім того, передбачалася заборона звільнення керівника редакції без згоди трудового колективу на час реформування. Також планується обмежити вплив державних та муніципальних органів на пресу через власні підприємства, адже це призводить до подальшого неефективного використання коштів платників податків.

Нагадаємо, у вівторок нардепи підтримали в другому читанні законопроект №6518 і таким чином передбачили, що дія закону "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" не поширюється на державні друковані ЗМІ, засновниками (співзасновниками) яких є органи державної влади, які відповідно до закону здійснюють офіційне оприлюднення (опублікування) законів та інших нормативно-правих актів (газети "Голос України" та "Урядовий кур'єр").

Як писало РБК-Україна раніше, у кінці 2016 року Кабінет міністрів України урегулював питання оплати праці журналістів державних і комунальних ЗМІ.