Відповідний законопроект підтримав 251 нардеп
Верховна Рада України підтримала за основу законопроект №7116 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України". За документ проголосував 251 парламентарій, передає кореспондент РБК-Україна.
Законопроект пропонує надати місцевим бюджетам додаткову дотацію на видатки по утриманню установ освіти та охорони здоров'я. Також передбачається вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів та усунення диспропорцій, які виникають в процесі об'єднання територіальних громад, для чого законопроектом передбачено:
Законом планується ввести розподіл загального обсягу витрат на вищу освіту на основі формули, яка буде враховувати критерії: кількість здобувачів вищої освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями і спеціальностями, коригувальні коефіцієнти, що застосовуються до кількості здобувачів вищої освіти для груп спеціальностей
Також планується перегляд загальних підходів до розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами і визначення фінансового нормативу бюджетної забезпеченості, що використовується для розподілу освітньої субвенції.
Починаючи з 2018 року, місцевим бюджетам передають витрати на надання пільг на оплату послуг ЖКГ. Також планується доповнити перелік пільгових категорій новою категорією, а саме: "депортовані особи, які повернулися в Україну на постійне проживання", яким відповідно до закону "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою" передбачена знижка по оплаті житлової площі, комунальних послуг і вартості палива.
Також встановлюється механізм погашення у 2018 році заборгованості з пільг окремим категоріям громадян на оплату житлово-комунальних послуг, яка утворилася в попередніх бюджетних періодах.
Проект передбачає перерозподіл повноважень щодо витрат на первинну медичну допомогу в рамках реформи фінансування системи охорони здоров'я з переходу на оплату медичних послуг.
Також розширюються можливості зарахування в спецфонд місцевих бюджетів надходжень у рамках програм допомоги від урядів інших держав, міжнародних організацій, донорських установ.
Передбачається продовжити на 2018-2019 роки дії норми про зарахування 13,44% акцизного податку з виробленого в Україні палива до бюджетів місцевого самоврядування.
"Зазначена норма врахована в показниках Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки, схвалених розпорядженням Кабінету міністрів України, та спрямованих на здійснення компенсації втрат місцевих бюджетів від скасування з 1 січня 2017 акцизного податку з роздрібних продажів палива", - зазначено в пояснювальній записці.
Нагадаємо, раніше Рада відправила на доопрацювання проект про проблеми колективної власності на землю.