Рада отримала 4 подання про перейменування міст на минулому тижні
Подання на перейменування направили міста Артемівськ, Дзержинськ, Кіровоград та Іллічівськ
Минулого тижня до парламенту надійшло чотири подання про перейменування міст. Про це заявив на прес-конференції голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович, передає кореспондент РБК-Україна.
"З 18 (міст, - ред.), де була можливість провести громадські слухання, цією можливістю скористалися 13 міст, і 4 з них вже подали, станом на минулий тиждень, свої пропозиції щодо того, які мали би бути нові назви населених пунктів. Загалом до парламенту на минулому тижні надійшли лише 25 подань", - повідомив він.
За словами співробітника Українського інституту національної пам'яті Богдана Короленка, подання на перейменування направили міста Артемівськ, Дзержинськ, Кіровоград та Іллічівськ.
"Це місто Артемівськ Донецької області, яке запропоноване перейменувати, повернути історичну назву Бахмуто. Це місто Дзержинськ теж Донецької області, яке отримає нову назву Торець. Це Кіровоград, міська рада якого подала на розгляд Верховної ради сім пропозицій щодо нової назви. І також вже згадуваний Іллічівськ, де на громадських слуханнях підтримали перейменування міста на Чорноморське, і подали відповідне подання до Верховної Ради", - сказав він.
Водночас, як повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович внаслідок окупації 14 міст буде перейменовувати парламент за пропозицією Українського інституту національної пам'яті.
"Під перейменування підлягають 941 населений пункт. З них - це 32 міста. З цих 32 міст можливість провести громадські слухання були лише у 18, тому що, на жаль, 14 з них досі пребувають під окупацією. Це мова йде про Крим і окремі регіони Донецької та Луганської областей. Відповідно там перейменування відбуватимуться без якогось громадського обговорення, виключно за рекомендацією Українського інституту національної пам'яті та рішенням Верховної ради України", - сказав він.
Водночас перший заступник Голови Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що другий етап декомунізації завершиться до 21 лютого 2016 року.
"Можу дати гарантію, що Верховна рада України до 21 лютого...в тому теж є свій символ. Це наш другий етап - від початку Революції Гідності до моменту, коли Янукович змушений був полишити Україну... ми будемо прийматимемо рішення і будемо крок за кроком знищувати і відсікати тоталітарне минуле, яке до сьогодні панує в нашій державі", - сказав Парубій.