Рада відправила на доопрацювання проект про підвищення пенсій для непрацездатних чорнобильців
За розрахунками ПФУ, додаткові видатки для реалізації закону складуть 433 млн гривень на місяць
Депутати парламенту не підтримали за основу законопроект №4442 "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо пенсійного забезпечення", передає кореспондент РБК-Україна.
За таке рішення проголосували 230 нардепів.
Документом пропонується встановити розміри мінімальних пенсійних виплат, додаткових пенсій та компенсацій у залежності від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Так, розмір мінімальної пенсійної виплати для інвалідів – учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, евакуйованих із зони відчуження, відселених із зон безумовного (обов’язкового) відселення та інвалідів з дитинства, які досягли повноліття, І-ІІІ груп пропонується виплачувати у розмірі 1000, 800 та 600 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Іншим інвалідам, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою І-ІІІ груп, пропонується виплачувати 400, 300 та 200 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно.
Також проектом закону пропонується особам, віднесеним до категорії 1, виплачувати щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірах: для інвалідів І-ІІ груп 100 та 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно; для інвалідів ІІІ групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу – 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Автори проекту у пояснювальній записці зазначають, що за розрахунками Пенсійного фонду України додаткові видатки для реалізації цього проекту Закону складуть 433 млн гривень на місяць.
Нагадаємо, раніше Рада підтримала за основу законопроект №6230 "Про внесення змін до закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо виплати грошової компенсації на харчування дітей)".