Рада скасувала необхідність наявності реєстрації місця проживання вимушених переселенців при взятті їх на облік
Для взяття на облік і отримання відповідної довідки внутрішній переселенець подає заяву до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій за місцем проживання
Верховна Рада України скасувала необхідність наявності у внутрішніх переселенців реєстрації місця проживання при взятті їх на облік. Відповідний проект закону №2166 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" підтримали 243 народних депутата.
Згідно з ним, для взяття на облік і отримання відповідної довідки внутрішній переселенець подає заяву до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій за місцем проживання.
Разом із заявою заявник надає документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України або її спеціальний статус.
Наголошується, що у разі відсутності в такому документі відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якою здійснюється внутрішнє переміщення, заявник подає докази, що підтверджують факт проживання на даній території (військовий квиток, трудова книжка, документи про середню або вищу освіту та інші).
Законом встановлюється, що у разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання приймається на підставі даних про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання та інформації про переміщення внутрішньо переміщеної особи в межах України, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.
У разі наявності у внутрішньо переміщеної особи обґрунтованих причин для подовження строку її відсутності за місцем проживання понад 60 днів така особа звертається з відповідною письмовою заявою за місцем проживання до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад. У такому разі строк відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання може бути збільшено до 90 днів.
Крім того, документом визначено, у якому випадку заявнику може бути відмовлено у видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з березня 2014 р. до служби зайнятості звернулися 57,8 тис. переселенців.