Рада схвалила надання медустановам фінансової автономії
За документ проголосували 280 парламентарів
Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект №2309а-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я", який надає медичним закладам фінансову автономію. За документ проголосували 280 парламентарів, передає кореспондент РБК-Україна.
ОГО! 280 - "За" розвиток охорони здоровья. #ЗП2309ад щодо фінансування закладів охорони здоров’я ПРИЙНЯТО в цілому ➡️https://t.co/Ps7zSxqeEP pic.twitter.com/j39hIue6Fk
— Верховна Рада (@verkhovna_rada) April 6, 2017
Зокрема, законом уточнено особливості організаційно-правового статусу закладів охорони здоров'я, їх класифікація, вимоги до установчих документів та управління.
При цьому встановлюється спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров'я - державних і комунальних установ в казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства. Також визначається порядок переоформлення ліцензій та інших дозвільних документів.
Документом передбачається встановити ряд стимулів, в тому числі фінансових, для реорганізації закладів охорони здоров'я. Також визначаються особливості укладення трудових контрактів з керівниками закладів охорони здоров'я та уточнюються можливі джерела фінансування надання медичної допомоги закладами охорони здоров'я.
Крім того, пропонується встановити, що не використані закладом охорони здоров'я (крім державних і комунальних установ) фінанси в поточному році, не будуть вилучатись, і можуть використовуватися таким закладом на фінансування його діяльності (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази). Таке невикористання коштів не може бути підставою для зменшення фінансування в наступному бюджетному періоді.
Також законом встановлюється, що договори про медичне обслуговування населення будуть полягати у відповідності до спеціального порядку, затвердженого урядом, який замінить процедури державних закупівель, які внаслідок своєї складності і тривалості можуть привести до перебоїв у наданні медичних послуг населенню.
Нардепи також підтримали норму, відповідно до якої при закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу вторинного і третинного рівня, з якими головними розпорядниками бюджетних коштів укладені договори про медичне обслуговування населення, за рішенням власника закладу охорони здоров’я (уповноваженого органу управління) утворюються спостережні ради із обов’язковим залученням представників громадськості (за їх згодою). Такі ради також можуть утворюватися за рішенням власника при інших закладах охорони здоров’я.
Спостережні ради розглядають питання зокрема щодо дотримання прав та забезпечення безпеки пацієнтів, додержання законодавчих вимог при здійсненні медичного обслуговування населення закладом охорони здоров’я, фінансово-господарської діяльності закладу охорони здоров’я.
Завтра для МЕДИЦИНИ, один iз САМИХ ВАЖЛИВИХ голосувань в парламентi!!! В порядку денному з самого ранку стоïть законопро...
Опубліковано Iryna Sysoenko 5 квітня 2017 р.
Нагадаємо, раніше в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що зміни механізму фінансування, передбачені законопроектом "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", можуть зробити медицину доступною для всіх пацієнтів.