Верховна Рада України (ВР) обрала членами Вищої ради юстиції України Володимира Колесниченка та Віталія Кузьмишина, а також міністра юстиції Олександра Лавриновича. Про це заявила нардеп від "Батьківщини" Олександра Кужель, передає кореспондент РБК-Україна.
Верховна Рада України (ВР) обрала членами Вищої ради юстиції України Володимира Колесниченка та Віталія Кузьмишина, а також міністра юстиції Олександра Лавриновича. Про це з трибуни ВР заявив голова Рахункової комісії, нардеп від Партії регіонів Володимир Олійник.
За обрання Олександра Лавриновича проголосували 238 народних депутатів, обрала міністра юстиції Олександра Лавриновича членом Вищої ради юстиції. Також членами ВРЮ стали судді Володимир Колесниченко та Віталій Кузьмишин. За них проголосували 309 і 244 народних депутатів відповідно.
Після оголошення результатів голосування, Володимир Колесніченко і Віталій Кузьмишин принесли присягу члена ВРЮ.
Виходячи з рішення Ради щодо включення Олександра Лавриновича до складу ВРЮ, він має бути звільнений з поста міністра юстиції, оскільки не має права суміщати посади.
Нагадаємо, що два з трьох членів ВРЮ від ВР повинні бути професійними суддями. Екс-глава ради Володимир Колесніченко і голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин відповідають цій вимозі.
Нагадаємо, 16 травня, на засіданні ВРЮ склали повноваження голова ради Володимир Колесніченко і заступник глави ВРЮ Лідія Ізовітова. Про це на брифінгу повідомив народний депутат України з фракції Партії регіонів Сергій Ківалов. Крім того, зі складу ВРЮ були виключені Валерій Бондик, Володимир Завальнюк та Петро Пилипчук.
Вища рада юстиції - колегіальний, незалежний орган, відповідальний за формування високопрофесійного суддівського корпусу, а також за прийняття рішення стосовно порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності та у межах своєї компетенції - про їх дисциплінарну відповідальність. ВРЮ має право внесення подання про призначення суддів на посади або про звільнення їх з займаних посад.
Вища рада юстиції складається з двадцяти членів. Верховна Рада, Президент України, з'їзд суддів України, з'їзд адвокатів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначають до Вищої ради юстиції по три члени, а всеукраїнська конференція працівників прокуратури - двох членів Вищої ради юстиції.