а відповідне рішення з другої спроби проголосували 270 нардепів
Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект № 2087а "Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції". За відповідне рішення проголосували 270 нардепів при 226 мінімально необхідних.
Законопроект передбачає підвищити вартісну межу щодо застосування норм закону для закупівлі товарів та послуг до 200 тис. грн, а робіт - 1200 тис. грн.
Також пропонується підвищити вартісну межу для застосування процедури запиту цінових пропозицій до 500 тис. грн.
Крім того, пропонується усунути правову колізію в частині строків внесення змін до конкурсної документації; врегулювати питання письмового підтвердження документів, що подаються для оприлюднення замовниками та надати можливість вносити зміни до запиту цінових пропозицій.
Також законопроект пропонує врегулювати питання закупівлі послуг з централізованого постачання теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення тощо.
Як заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов під час представлення даного законопроекту у парламенті, мета законопроекту - реформування державних закупівель за чотирма напрямками.
"Перше - зниження корупційний ризиків, а саме перевірка інформації по кінцевого о бенефіціарія, яка дозволить швидко виявити змови. Друге - зміни, спрямовані на підвищення прозорості в процесі розкриття пропозицій - комітет з конкурсних торгів буде зобов'язаний продемонструвати пропозицій, подані учасниками, у тому числі і запропоновані і ціни. Третє - ціни, які не дозволять затягувати торги, а саме недопущення оскарження документації конкурсних торгів в останній день перед розкриттям, що інколи затягує закупівлю ліків або бронежилетів", - сказав Нефьодов.
Другий блок реформи, за його словами, це спрощення участі у торгах для бізнесу, коли довідки про участь у торгах мають подавати не всі, а тільки переможців торгів - так звана практика самодекларації.
"Також ми відміняємо функцію моніторингу Мінекономіки, яка є дублюючою та зарегульованою", - сказав Нефьодов.
Нагадаємо, в результаті реформи державних закупівель Україна зможе заощадити до 50 млрд грн на рік.