Рада хоче зобов'язати трудових мігрантів сплачувати податки до держбюджету
За відповідний законопроект проголосували 243 нардепи
Верховна Рада хоче зобов'язати трудових мігрантів сплачувати податки до державного бюджету України відповідно до податного законодавства. Відповідний проект закону №2330а у першому читанні за основу підтримали 243 народних депутати, передає кореспондент РБК-Україна.
"Основною метою прийняття законопроекту є встановлення правових норм та організаційних засад щодо переміщення, працевлаштування та соціального захисту громадян України, які працюють за кордоном, та членів їхніх сімей. Законопроектом пропонується закріпити на законодавчому рівні права трудових мігрантів і членів їхніх сімей", - сказано в пояснювальній записці.
Відповідно до проекту закону, трудові мігранти сплачують податки та збори відповідно до податкового законодавства України.
Також, згідно із законопроектом, працевлаштування трудового мігранта у державі перебування здійснюється на підставі трудового договору, який регулює трудові відносини між трудовим мігрантом та іноземним роботодавцем, якщо інше не передбачено законодавством. Трудовому мігранту перед виїздом до держави перебування видається трудовий договір стороною, що сприяє працевлаштуванню трудового мігранта.
"Трудовий договір укладається державною мовою в Україні та однією чи більше мовами, що використовуються в державі перебування, і містить зобов'язання‚ які бере на себе іноземний роботодавець, зокрема щодо: умов праці (в тому числі щодо безпечних та нешкідливих умов праці), її оплати (у тому числі щодо розміру гарантованої заробітної плати); відрахувань із заробітної плати, тривалості робочого часу та часу відпочинку, строку дії трудового договору та умов його розірвання; надання соціальної та медичної допомоги, здійснення соціального страхування; відшкодування шкоди‚ заподіяної здоров'ю у разі нещасного випадку на виробництві або тимчасової непрацездатності; репатріації трудового мігранта", - вказано в законопроекті.
Нагадаємо, Верховна Рада України сьогодні, 8 жовтня, розглядала ряд законопроектів, прийняття яких необхідно для лібералізації візового режиму України з Європейським союзом.