Порівнюючи ситуацію в Україні з конфліктом, що виник між Великобританією і Північною Ірландією, Медведчук зазначає, що залагодити ольстерский конфлікт допомогла не антитерористична стратегія, а Белфастска угода. Про це йдеться в блозі лідера громадського руху "Український вибір".
За словами політика, згідно з цією угодою, підписаною 10 квітня 1998 року, позиції обох сторін визнаються легітимними, разом з тим в угоді вказується, що Північна Ірландія залишається частиною Великобританії, поки цього бажає більшість її жителів. "Показово, що Лондон не чіпляється за територіальну цілісність як за абсолютну цінність. Не кажучи вже про те, що ніякого переслідування за сепаратизм, поки ця ідея відстоюється без застосування насильства, у Великобританії немає", - зазначив Медведчук..
"Угода встановлює автономію Північної Ірландії, її право мати свій законодавчий орган і свій уряд. При цьому в уряді повинні бути пропорційно представлені всі партії, що пройшли в парламент. Таким чином відбувається своєрідне змушування до консенсусу", - додав лідер "Українського вибору".
Медведчук підкреслив, що Ірландська Республіка відмовилася від закріплених в її конституції прав на територію Північної Ірландії, однак угода дала їй легітимні механізми участі в північноірландських справах в рамках двох створених згідно з цим документом структур.
"Тільки такі поступки вагомої меншості населення провінції і гарантували мир. І саме цю інформацію, а не міфи про успішну антитерористичну стратегію повинні знати українські політики. Україну, що роздирається суперечностями через тяжіння частини населення до Заходу, а частини - до Росії, можна розглядати як аналог Ольстера, частина населення якого тяжіє до Великобританії, а частина - до Ірландії", - резюмував політик.